Hlavní obsah
Hosté pondělní tiskové konference mohli ochutnat, co se bude jíst za necelých 14 dní na Garden Food Festivalu. Foto: IS produkce - Lubomír Churý

Zámecký park se opět promění v dějiště Garden Food Festivalu

Již po druhé bude Zlín hostit nejchutnější festival jídla a pití na Moravě. Své kulinářské umění zde předvedou nejen místní kuchaři, ale i známá kuchařská esa z významných moravských a českých restaurací. Brány areálu se pro veřejnost otevřou v sobotu 2. září v 10 hodin.

Hosté pondělní tiskové konference mohli ochutnat, co se bude jíst za necelých 14 dní na Garden Food Festivalu. Foto: IS produkce - Lubomír Churý
Zámecký park se opět promění v dějiště Garden Food Festivalu

Návštěvníci se během dvoudenní akce mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty z celé republiky i s tím, co se vaří například v Brazílii, Argentině, Nepálu, Indii, ve Španělsku, na Srí Lance, Polsku nebo na Slovensku.

Kromě restaurací zvučných jmen jako je například olomoucký Lobster, pražské restaurace Grand Cru a Srí Lankan Curry House, se na letošním Garden Food Festivalu objeví i lokální restaurace jako je Restaurace UNO Zlín, restaurace Lesního hotelu, Restaurace Octárna z Kroměříže či kuchaři nově otevřeného Grandhotelu Tatra z Velkých Karlovic nebo třeba restaurace FitFoodie, která se festivalu zúčastnila už loni.

„Garden Food Festival je výjimečnou ukázkou moderní gastronomie s neopakovatelnou atmosférou,“ říká šéfkuchař Július Löffler z FitFoodie Restaurant a doplňuje: „Je to pro nás jedinečná příležitost představit ideu o zdravém, chutném stravování. Stejně jako loni se návštěvníci mohou těšit například na dvě degustační menu maso & ryby a vegetarian, založených na kvalitních surovinách.“

„Naším cílem je ale ukázat, že i ve Zlínském kraji je spousta kuchařů a výrobců potravin, kteří svou práci dělají s radostí a dobře. Proto kromě výjimečných restaurací nabídneme i farmářské a lokální produkty, destiláty nebo pivo z minipivovaru,“ dodal Pavel Vysloužil za organizátory akce.

Stejně jako loni se Garden Food Festival ohlíží i do baťovské historie a nabídne tak v předvečer festivalu milovníkům špičkové gastronomie mimořádný gastronomický zážitek.

„V pátek 1. září si mohou hosté Hotelu Tomášov vychutnat sváteční svatební menu z období slavné baťovské éry, připravené známým šéfkuchařem Radkem Davidem z pražské restaurace La Veranda a místním šéfkuchařem Petrem Sedlářem,“ uvádí Pavel Vysloužil a doplňuje: „Během celého předfestivalového týdne navíc budou zaměstnancům některých zlínských průmyslových firem servírovány pokrmy, které se za Baťů vařily v jeho továrně.“

Loňský první ročník festivalu navštívilo přes deset tisíc návštěvníků a přinesl Zlíňanům úplně nový pohled na zámecký park, který se proměnil k nepoznání. Konání podobných akcí ve Zlíně hodnotí pozitivně i primátor Miroslav Adámek, který nad projektem převzal záštitu.

„Tohle je skvělá akce, potvrdil to už první ročník. Lidé mají stále ve větší oblibě kvalitní jídlo a pití a toho se jim na Garden Food Festivalu dostává opravdu hodně. Akce je navíc umístěna do krásného prostředí, kde se lidé mohou potěšit i tím, že se potkají,” řekl. 

Kromě populárního televizního „šéfa“ Zdeňka Pohlreicha a michelinského šéfkuchaře Radka Kašpárka návštěvníci uvidí v akci i další výrazné osobnosti české gastronomické scény. Mohou například ochutnat kuchyni herečky a spisovatelky Markéty Hrubešové nebo hvězdy české gastronomie a Zlatého kuchaře Jana Punčocháře.

„Mrzí nás, že do Zlína nedorazí dříve avízovaná foodblogerka a cestovatelka Kamila KAMU Rundusová, která ze zdravotních důvodů musela bohužel svou účast zrušit ,“ doplnil Pavel Vysloužil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků