Hlavní obsah
Foto: Michal Bareš

Zajímavé cvičení heřmanoměsteckých hasičů

Dobrovolní hasiči jsou v mnoha městech a především menších obcích středem všeho dění. Počínaje pořádáním plesů, přes tradiční pálení čarodějnic až po soutěže v požárním útoku.

Foto: Michal Bareš
Zajímavé cvičení heřmanoměsteckých hasičů

Málokdo ovšem ví, že kromě sborů dobrovolných hasičů, které zajišťují výše uvedené činnosti, existují také jednotky sboru dobrovolných hasičů.Ty zřizují jednotlivé obce a jejich úkolem je zajištění požární ochrany v obci, případně jejím okolí.

Jednou z těchto jednotek je také JSDH Heřmanův Městec. Právě tato jednotka uspořádala v sobotu 4. června velmi zajímavé a svým způsobem neobvyklé cvičení.

Bývalý zemědělský objekt v nedalekých Klešicích se na jedno odpoledne proměnil v parkovací dům, v němž vypukl požár a plameny uvěznily asi desítku osob. V nastalé panice došlo k dopravní nehodě se zraněním a zasahující hasiči tak měli práci zkomplikovanou o nutnost vyprostit zraněné z vozidla. To vše v dýchací technice a silně zakouřeném prostoru.

Venku už si zraněné přebírali členové Mládeže Českého červeného kříže, kteří se zároveň postarali o dokonalé namaskování zraněných.

Další fotografie a video na www.radyvnouzi.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků