Hlavní obsah
Slunné počasí poskytlo krásný výhled na Český les i Šumavu Foto: Jan Kaše

Slunné a teplé počasí dalo na chvíli zapomenout na skutečnost, že se říjen překlopil do své druhé poloviny. Uplynulé dny byly skvělou příležitostí pro výlet do přírody.

Slunné počasí poskytlo krásný výhled na Český les i Šumavu Foto: Jan Kaše
Za krásami podzimu do Českého lesa

Modré nebe bez jediného mraku a teploty přes dvacet stupňů.  Podmínky jako stvořené pro turistiku i další sporty.

Ten, kdo zavítal do Českého lesa, rozhodně neprohloupil. Sluneční paprsky rozzařovaly barevné listy stromů a vyháněly opar, líně se povalující nad loukami. Voda se třpytila a s citem narušovala klid, který zde vládnul.

Příroda, pozvolna se chystající na zimu, nabídla nevšední smyslové zážitky. Byla to nejen pastva pro oči. I nepatrné rozdíly v teplotě a vlhkosti na určitých místech byly příjemným zpestřením. Suché a prohřáté paloučky se střídaly s podmáčenými porosty, občasný vánek uvedl do pohybu několik listů, které se pak volně snášely k zemi.

A pokud jste se vydali na putování za krásami tohoto pohoří až po víkendu, jistě jste ocenili, že cesty byly liduprázdné a mohli jste tak nerušeně relaxovat a naplno se oddávat úžasné atmosféře.  

Milou odměnou pak mohla být pro ty, kteří na chvíli opustili stezku, i bohatá kořist v podobě nasbíraných hub. Je jich zde stále dost.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků