Hlavní obsah
Statistické jubileum padlo na malého Damiána, kterému přišlo pogratulovat vedení Vítkovické nemocnice. Foto: archiv nemocnice

Vítkovická nemocnice slaví jubileum – letos již provedla přes čtvrt miliónu úkonů

Již čtvrt miliónu úkonů provedli v letošním roce zdravotníci Vítkovické nemocnice. Významného mezníku dosáhla nemocnice počátkem tohoto týdne, a to konkrétně na gynekologicko-porodnickém oddělení.

Statistické jubileum padlo na malého Damiána, kterému přišlo pogratulovat vedení Vítkovické nemocnice. Foto: archiv nemocnice
Vítkovická nemocnice slaví jubileum – letos již provedla přes čtvrt miliónu úkonů

Statistické jubileum totiž padlo na malého Damiána, který se narodil v pondělí 30. května v 9:34 hodin. K významnému jubileu a k dnešnímu dni dětí se společnost AGEL, pod kterou Vítkovická nemocnice spadá, rozhodla mladé mamince i chlapečkovi poblahopřát. 

Malý Damián při svém narození měřil 49 centimetrů a vážil 3000 gramů a je celkem 629. miminkem narozeným v letošním roce ve Vítkovické nemocnici. Maminka Terezie přijela rodit do Vítkovické nemocnice z Ostravy, a to za doprovodu manžela, který byl i u porodu jejich prvorozeného syna.   

Celé rodině přišla poblahopřát předsedkyně představenstva Vítkovické nemocnice MUDr. Marie Marsová, MBA, místopředseda představenstva Vítkovické nemocnice Mgr. Petr Žižka i primář dětského oddělení MUDr. Jan Boženský. Novopečeným rodičům předali dárky a také šek na 2500 korun od společnosti AGEL.

„Symbolická suma na šeku malého Damiána byla odvozena z kulatého statistického mezníku, kterého vítkovičtí zdravotníci dosáhli, a bude tak pro miminko pěkným dárkem ke Dni dětí,“ uvedla ředitelka pro marketing a PR společnosti AGEL Maya Nováčková. 

Do jubilejního statistického údaje jsou zahrnuty veškeré úkony, které vítkovičtí zdravotníci v letošním roce provedli, od odběrů vzorků krve, přes provedené rentgenové vyšetření, až po hospitalizace. „V letošním roce jsme se postarali již o 60 tisíc klientů a věřím, že na konci roku jich určitě bude přes 100 tisíc,“ uvedla předsedkyně představenstva Vítkovické nemocnice MUDr. Marie Marsová, MBA. 

Vítkovická nemocnice poskytuje základní i vysoce odbornou péči. Díky specializovaným pracovištím jako jsou Iktové centrum, Centrum péče o zažívací trakt, Vaskulární centrum nebo Centrum péče o matku a dítě zaujímá významné místo mezi zdravotnickými zařízeními nejen v Moravskoslezském kraji, ale v celé České republice. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků