Hlavní obsah
Klienti Střediska Víteček zahráli Betlém a Mrazíka. Foto: Martina Sihelská

Denní stacionář Středisko Víteček v Černošíně, který pomáhá dětem i dospělým se zdravotním postižením na Tachovsku a Mariánskolázeňsku žít vyrovnaný a naplněný život, připravil legendu o Betlému a předvánoční pohádku Mrazík.

Klienti Střediska Víteček zahráli Betlém a Mrazíka. Foto: Martina Sihelská
Víteček zahrál Mrazíka

V té účinkovali právě klienti střediska a zhostili se svých rolí s velkou chutí a nadšením. Cílem akce bylo představení Vítečku, více prozradila pracovnice Markéta Korandová.

„Akce by měla lidi pobavit v předvánočním shonu, ale souběžně také představit Víteček. Ten nabízí v podstatě více služeb, jednou je denní stacionář, další pak jsou sociálně terapeutické dílny a navíc ještě poskytujeme osobní asistenci. Naši klienti jsou zapojovány do různých činností. Jediné, co nás trápí je nedostatek financí na každodenní provoz Vítečku a na různé potřeby,“ uvedla Korandová.

Z Plané u Mariánských Lázní dovážejí do stacionáře denně i Kateřinu Kozákovou. Díky tomuto zázemí mohou její rodiče chodit do zaměstnání.

„Neumím si představit, co by bylo, kdyby stacionář zavřeli. Vím, že mají těžké finanční potíže, takže obavy jsou na místě. Naše Katka tam jezdí moc ráda, učí ji tam to nejdůležitější, co potřebuje, od zábavy až po úklid a různé domácí práce. Vyrábí keramiku, svíčky, chodí ven. Jezdí s nimi i na výlety, jsou tam její přátelé. Velice dobře se nám tam o ni starají a je nám jasné, že poplatky za péči nikdy nemohou pokrýt všechny náklady střediska. Snad vše dobře dopadne. Protože si to bez Vítečku neumíme představit, manželka by pak musela zůstat doma a o Kačenku se starat,“ říká Milan Kozák z Plané.

Chcete-li Vítečku a jejím klientům pomoci, podívejte se na jejich stránky www.stredisko-vitecek.cz. Nebo přímo volejte 606 500 252, kde se může domluvit na jakékoliv formě pomoci.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků