Hlavní obsah
Bohumínští si Vinobraní užijí už posedmé. Foto: Pavel Čempěl

Vinobraní v Bohumíně nabídne desítky kvalitních vzorků i unikátní Modrý cimbál

Přestože od nejbližší vinařské oblasti je Bohumín vzdálený hezkých pár desítek kilometrů, i tady žijí lidé, kteří si rádi vychutnají dobré a kvalitní víno. Příležitost budou mít už tuto sobotu 15. září na náměstí T. G. Masaryka, kde se uskuteční sedmý ročník Vinobraní.

Bohumínští si Vinobraní užijí už posedmé. Foto: Pavel Čempěl
Vinobraní v Bohumíně nabídne desítky kvalitních vzorků i unikátní Modrý cimbál

Ke „koštování“ bude připraveno 30 vzorků lahodných jihomoravských vín, několik druhů burčáku a také ovocná i sudová vína. Nabídku bílého a červeného moku doplní domácí pečivo, ovčí sýry, bramborové placky, klobásy, langoše a další pochutiny. O zábavu se postará folklorní soubor Paskovjánek a cimbálová muzika Slavičan.

Hlavní hudební program, který začíná v šest hodin večer, představí zpěváka a cimbalistu Romana Veverku a jeho elektrifikovaný nástroj nazvaný Modrý cimbál. „V jedinečné podobě si tak návštěvníci budou moci poslechnout skladby světových jmen, jako jsou U2, Pink Floyd, Sting, Beatles, Elton John, ale také písně středověké a lidové, autor představí také tvorbu vlastní,“ přiblížil ředitel pořádající městské agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

V případě deštivého počasí bude pro hosty Vinobraní připravena zastřešená plocha. Akce začíná v 15 hodin odpoledne, potrvá až do osmé hodiny večerní. Vstup na ni je zdarma.

Program

15:50 - dětský folklorní soubor Paskovjánek
16:00 - Cimbálová muzika Slavičan
16:50 - dětský folklorní soubor Paskovjánek
17:00 - Cimbálová muzika Slavičan
17:50 - dětský folklorní soubor Paskovjánek
18:00 - 20:00 - Modrý cimbál

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků