Hlavní obsah

Veletrh Profesia Days nabídne pracovní příležitosti doma i v zahraničí

Podzim na výstavišti PVA Expo Praha-Letňany patří již tradičně největšímu kariérnímu veletrhu Profesia Days. Letošní 7. ročník, který se koná 25. a 26. října, nabídne možnost setkání se zaměstnavateli z nejrůznějších oborů z domova i ze zahraničí.

Veletrh Profesia Days nabídne pracovní příležitosti doma i v zahraničí

„V době, kdy má Česká republika historicky nejnižší nezaměstnanost, roste tlak na zaměstnavatele, aby vytvářeli lepší pracovní podmínky. Veletrh je pro ně příležitostí nabídnout lidem lepší práci. Také Ministerstvo práce a sociálních věcí se zde chce prezentovat jako zaměstnavatel, který nabízí stabilní a perspektivní zaměstnání ve státní správě,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová minulý týden.

Ministerstvo práce prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost financuje řadu projektů, jejichž cílem je zvýšit zaměstnanost a odstranit bariéry na trhu práce. Návštěvníkům tak budou k dispozici i informace o možnostech získání dotace z tohoto programu. Zájemci mohou s odborníky konzultovat své životopisy, zúčastnit se praktických workshopů nebo přednášek zaměřených na osobní rozvoj, rozjezd podnikání a mnoho dalšího.

Na místě budou i zástupci Úřadu práce ČR a Evropských služeb zaměstnanosti (EURopean Employment Services - EURES ČR). Službu EURES nabízejí veřejné služby zaměstnanosti všech 27 členských států EU a dále Norska, Islandu a Lichtenštejnska, které jsou součástí Evropského hospodářského prostoru (EHP). Dohodu o účasti v síti EURES má také Švýcarsko. 

V případě zájmu o práci v některé ze zemí EU (buď v ČR či v zahraničí) získáte potřebné informace a aktuální nabídku volných pracovních míst pro konkrétní zemi zájmu od tzv. EURES poradců. 

Obracet se na ně mohou jak zaměstnavatelé, kteří hledají vhodné kandidáty ze zahraničí, tak i ti, kteří práci či stáž hledají. Velkým přínosem pro účastníky veletrhu budou zahraniční poradci sítě EURES z Německa, Rakouska, Lotyšska, Itálie a Polska. Jejich hlavním cílem je nejen navázat spolupráci a podporu zaměstnavatelů v České republice, ale také nabídnout účastníkům veletrhu formou individuálních konzultací informace o životních a pracovních podmínkách v dané zemi.

„Mezinárodní veletrhy práce nabízejí příležitost k neformálnímu setkání zájemců o práci v zahraničí a zaměstnavatelů. Práce v zahraničí je zkušeností, kterou člověk může zúročit po návratu do ČR a obohatit tak nejen svůj osobní, ale hlavně profesní život. Bonusem pak je prohloubení nebo získání znalosti cizího jazyka,“ řekla generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková.

„Česká správa sociálního zabezpečení se tentokrát představí v roli velkého a stabilního zaměstnavatele, který zájemcům s praxí i z řad absolventů nabídne perspektivní zaměstnání – od administrativních či úzce specializovaných odborných pozic přes právníky, IT odborníky a systémové inženýry po lékaře. Chybět nebudou ani odborníci na důchody, aby návštěvníkům veletrhu poskytli konzultaci k jejich budoucím důchodovým záležitostem,“ sdělil zastupující ředitel ČSSZ Petr Hejduk.

Veletrh se koná ve dnech 25. a 26. října, vstup je zdarma. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků