Hlavní obsah
Kamerový systém MP F-M Foto: magistrát FM

Valentýnská párty ve Frýdku-Místku pro některé mladistvé neskončila dobře

Městská policie spolu s Policií ČR a kurátorem pro mládež prověřila mladistvé v Clubu Kraken na frýdeckém sídlišti Slezská. Na svatého Valentýna se v něm konala párty, která prostřednictvím sociálních sítí cílila na mladistvé. Kontrola byla zaměřena na podávání a požívání alkoholu mladistvými.

Kamerový systém MP F-M Foto: magistrát FM
Valentýnská párty ve Frýdku-Místku pro některé mladistvé neskončila dobře

„V rámci kontroly byla u patnácti mladistvých provedena dechová zkouška na alkohol. U jedenácti z nich, byly mezi nimi i dvě patnáctileté děti, bylo zjištěno požití alkoholu. Alkohol testerem byly u kontrolovaných naměřeny hodnoty od 0,17 do 1,95 promile,“ řekl primátor Michal Pobucký s tím, že šest mladistvých bylo po sepsání nutných náležitostí odesláno samostatně domů. Dalších pět, kteří byli ve značně podnapilém stavu, bylo na místě předáno rodičům.

Údaje o podnapilých mladistvých byly následně vloženy do informačního systému včasné intervence a dále se jimi bude zabývat odbor sociální péče, přesněji kurátor pro mládež.

„Mladiství „hříšníci“ budou spolu s rodiči předvoláni k osobnímu pohovoru se sociálním kurátorem pro děti a mládež. Rodiče i nezletilé dítě budou informováni o nebezpečí konzumace návykových látek a bude jim nabídnuto také odborné poradenství. V případě, že kurátor na základě pohovoru a daných skutečností vyhodnotí, že se jedná o závažnější problém, pokračuje cílená spolupráce s rodinou,“ uvedla vedoucí oddělení sociálního poradenství pro mládež Miroslava Stopková s tím, že mnoho rodičů nezná kamarády svých dětí, neví, kde a jak tráví svůj čas, a často bývají chováním svých dětí překvapeni.

Městská policie má v plánu kontrolu na podávání a požívání alkoholu mladistvými čas od času zopakovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků