V Olbramicích se konal 5. ročník běhu obcí

Novinky, Josef Zajíc

V neděli 18. srpna uspořádal běžecký klub TJ Olbramice pro zájemce z obce a širokého okolí velmi dobře připravený a kvalitní závod v běhu po okolí Olbramic. Trať vedla do Lhoty, v okolí Bítovského mlýnu kolem Zbyslavických rybníků zpět do Olbramic.

5.ročník Běhu Olbramicemi- 18.srpna 2019

Pořadatelé připravili pro zúčastněné velmi pěkný sportovně-běžecký program se startem v Olbramicích, které sousedí s lázeňským městem Klimkovice v Moravskoslezském kraji.

Závody byly připravené pro rodiče s dětmi, malé děti, starší děti do 9 let na hřišti v Olbramicích. Pro starší děti byl již připraven okruh na 1 kilometr v okolí místního rybníka.

Tamtéž se startovalo na 16 kilometrů chůze. Přihlášení odstartovali v 9.00 hodin. V 10.00 hodin byl odstartován závod na 4 kilometry chůze a běhu pro věkové kategorie od 15 let. Pro náročnější běžce byla připravena kopcovitá trať na 16 kilometrů.

„Pořádáme již pátý ročník běhu. První ročník, který se uskutečnil 22. srpna 2015, jsme uspořádali výhradně pro občany obce Olbramic. Ovšem přišlo málo lidí. Tak jsme další ročník připravili pro všechny. Kromě tratí pro děti jsme od druhého ročníku vyhlásili závody v chůzi na 4 km a na 16 kilometrů a také běh na 4 kilometry a běh na 16 kilometrů. A to se nám osvědčilo,” řekla Lenka Dedková, hlavní rozhodčí závodu.

Výsledky v běhu na 4 kilometry:

Ženy: 1. Jana Stavinohová, Olbramice 19:31, 2. Martina Hiblerová, SDH Pustkovec 19:34, 3. Zuzana Lippová, Černé plíce Ostrava 20:00.

Muži: 1. Michal Vlček, Future Cycling 13:54. 2. Vojtěch Gruchala, TK Ostrava 15:01, 3. Robin Kramář, Brose Run 15:03.

Výsledky v běhu na 16 km:

Ženy: 1. Petra Pastorová, MK Seitl Ostrava 1:09:30, 2. Jana Jurajdová, Bílovec 1:20:06, 3. Ivana Graffová, Vřesina 1:22:44.

Muži: 1. Petr Škrabánek, MK Seitl Ostrava 1:11:30, 2. Jan Stoszek, VZS        Ostrava 1:11:59, 3. Jan Benbenek, TJ Sokol Plesná 1:12:11.