V Mostě se hrál Letní pohár ve stolním hokeji

Novinky, Martin Kučera

Období školních prázdnin je ve stolním hokeji tradičně vyhrazeno soutěžní přestávce, s výjimkou několika turnajů nižších kategorií. V této sezóně byl mezi nimi i Letní pohár SVČ Most.

Letní pohár SVČ Most

Soutěžilo se při něm ve třech disciplínách stolního hokeje a převážnou většinu startovní listiny tvořili mladí hráči, účastníci příměstského tábora SVČ Most, který byl zaměřen právě na stolní hokej. Vítězství v turnajích ale slavili zkušenější borci, Ondřej Frýba v air-hockeyi a v billiard-hockeyi šprtci, Ondřej Černý v táhlovém hokeji Chemoplast. Z účastníků příměstského tábor byl nejlepší David Kučera, který obsadil medailové pozice ve všech třech disciplínách.

Hrálo se také mezinárodně. Již potřetí byl billiard-hockey šprtec doprovodným turnajem Hungarian Open ve hře Shuttlecock, známé rovněž jako Vietnamský badminton. Ve šprtcovém turnaji v maďarském Ujszászi zvítězila domácí hráčka Lola Oláh. Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most) skončil pátý.

Další soutěže mají mostečtí stolní hokejisté naplánovány až na začátek září.

STOLNÍ HOKEJ - VÝSLEDKY:

Letní pohár SVČ Most – Český pohár, kat. Expres - billiard-hockey šprtec: 1. Ondřej Frýba (BHC StarColor Most), 2. David Kučera (SVČ Most), 3. Jan Matuščín (BHC StarColor Most), 4. Ondřej Matura, 5. Materk Těšitel (oba Netopýři Most), atd.

Letní pohár SVČ Most – Český pohár, kat. „B“ - táhlový hokej Chemoplast: 1. Ondřej Černý (Černí Zlobři), 2. Ondřej Frýba (Litvínov), 3. David Kučera, 4. Jan Matuščín (oba SVČ Most), 5. Ondřej Štěpán (Most), atd.

Letní pohár SVČ Most – Český pohár, kat. „B“ - air-hockey: 1. Ondřej Frýba (Litvínov), 2. David Kučera (15.ZŠ Most), 3. Antonín Strauss (SVČ Most), 4. Ondřej Boháč (15.ZŠ Most), 5. Pavla Mišíková (Most), atd.

Hungarian Open – WTHA Tour, kat. Challenger – billiard-hockey šprtec – Ujszász, Maďarsko: 1. Lola Oláh, 2. Krisztian Oláh, 3. Norbert Beki (všichni Maďarsko), …, 5. Matyáš Vaníček (BHC StarColor Most), 12. Marie Justrová (Litvínov)