Hlavní obsah
Prostějov si pojistil druhé místo. Foto: Jan Pařík

V dorostu vítězili favorité. Znojmo si přibouchlo dveře do korfbalového play off

Klopýtne někdo ze silných? To byla otázka před sobotním sedmým kolem nejvyšší dorostenecké korfbalové soutěže. Žádný z favoritů však nezaváhal a zápasy došly do očekávaných konců. Brno už tak z čela tabulky těžko někdo sesadí a vypadá to, že se v semifinále střetne se čtvrtým Slovenským výběrem.

Prostějov si pojistil druhé místo. Foto: Jan Pařík
V dorostu vítězili favorité. Znojmo si přibouchlo dveře do korfbalového play off

Ten před sebe aktuálně páté Znojmo už jen těžko pustí. V přímém boji o druhé místo pak uspěl Prostějov nad Českými Budějovicemi a zdá se, že oba sokové si dají repete ve vyřazovacích bojích.

MINITURNAJ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Šlágr miniturnaje očekávání dramatu nenaplnil. České Budějovice totiž doma nastoupily jen se třemi dívkami a s tím nemohly našlapanému Prostějovu konkurovat, tak jako v půlce ledna, kdy soka z Hané dokázaly porazit. Prostějov od začátku diktoval tempo hry, věděl si i rady s hráčkou navíc a nakonec zvítězil 18:8.

Zápasy, v nichž nastoupil Nový Lískovec také žádnou zápletku nenabídly a podle očekávání si Budějovice i Prostějov povinné dva body nenechaly ujít. I když Hanáci si zpočátku trochu koledovali. Úvod podcenili, prohrávali rychle 0:2 a teprve poté se vzpamatovali.

Martina Dvořáková (hráčka, Prostějov): „Na zápas s Budějovicemi jsme se chystali. Nedávno nás totiž porazily a my se chtěli poučit. Dokonce jsme i rozebírali video a trenér nám říkal, co bychom měli dělat. Minule jsme totiž dělali hrozně chyb. Soupeř však dojel jen se třemi hráčkami, což nás překvapilo. Dva body s tímto soupeřem jsou pro nás ohromně důležité.“

České Budějovice, KCC Sokol U19 - Prostějov, SK RG U19  8:18 (5:12)

Brno, KK Nový Lískovec U19 - Prostějov, SK RG U19  7:20 (2:9)

České Budějovice, KCC Sokol U19 - Brno, KK Nový Lískovec U19  31:10 (15:5)

MINITURNAJ V BRNĚ

Znojmo si pravděpodobně přibouchlo dveře do play off. Veledůležitý zápas se Slovenským výběrem, který znamenal bitvu o čtvrté místo, ztratilo 13:18 a už jen těžko soupeře dožene. Slováci si totiž poradili i s Náchodem a aktuálně mají na Znojmo k dobru tři body a navíc jev základní části čekají ještě čtyři duely, zatímco Modré Slony jen dva.

Suverénní byl v Brně domácí celek, který si brousí zuby na mistrovskou trofej. Nejprve hravě přehrál oslabený Náchod, kterému se v prvním utkání zranil Mikuláš Martinec a proti Brnu nemohl nastoupit. Ve druhém zápase se Znojmem si pak Korfbal klub pohlídal nebezpečné bratry Toufary a po relativně kontrolovaném průběhu zvítězil o tři koše.

Sára Sahatciu (hráčka, Brno): „Proti Náchodu jsme čekali, že budeme mít víc problémů. Jelikož však soupeř proti nám už nastoupil v sedmi hráčích, tak jsme to měli zjednodušené. Hrát proti sedmi je nezvyklé a někdy to moc nejde, ale letos jsme už tak asi dvakrát hráli, takže jsme věděli, co dělat a fungovalo nám to. Měli jsme i slušnou úspěšnost střelby. Náchod se však ani v sedmi rozhodně nevzdal a vzdoroval tvrdě. Se Znojmem jsme letos už dvakrát hráli a nechtěli jsme připustit žádné komplikace.“

Slovenský výběr U19  - SK Plhov Náchod U19  17:11 (9:8)

Brno, KK U19 - SK Plhov Náchod U19  21:8 (9:2)

Slovenský výběr U19 - Modří Sloni YMCA Znojmo U19  18:13 (9:4)

Brno, KK U19 - Modří Sloni YMCA Znojmo U19  16:13 (12:8)   

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků