Hlavní obsah
Letní muzicírování již pravidelně zpestřuje nedělní podvečery v Dobrušce. Foto: město Dobruška (archiv)

Neodmyslitelnou součástí prázdninových nedělních podvečerů v Dobrušce je Letní muzicírování - šňůra koncertů místních a regionálních kapel a hudebních uskupení, zpestřující závěr každého víkendu.

Letní muzicírování již pravidelně zpestřuje nedělní podvečery v Dobrušce. Foto: město Dobruška (archiv)
V Dobrušce se přes léto muzicíruje

Zásadní změnou letošní přehlídky je přesunutí většiny koncertů ze sluncem rozpáleného náměstí F. L. Věka do příjemného prostředí Archlebových sadů, kde se na úvod Letního muzicírování představila v neděli 10. července dobrušská pop-rocková kapela PEL-MEL, která vznikla zhruba před deseti lety, a vytvořili ji žáci základní umělecké školy.

Další program:

17. července Tomy (country, Opočno)

24. července Duha Music (pop, Dobruška)

31. července Relax (country-folk-bluegrass, Dobruška)

7. srpna Voje & Band (pop-rock, Vojenice)

14. srpna Stará parta (acoustic pop-rock, Dobruška)

Na poslední dva koncerty se dobrušské Letní muzicírování vrátí do centra města - na náměstí F. L. Věka a vystoupí na nich:

21. srpna Žeň Sen (pop-rock, Opočno)

28. srpna Dechová harmonie (dechovka, Náchod).   

Tento oblíbený hudební cyklus, který pořádá město Dobruška a je na něj vstup zdarma, se již po několikáté koná za podpory Královéhradeckého kraje a místních firem.

Podle zpráv z radnice pořadatelé slibují, že počínaje dalším koncertem si hudební příznivci budou moci vychutnat nejen pestré hudební žánry, ale také místní pěnivý mok, který "poteče" hned v několika stáncích, aby byla uspokojena žíznivá hrdla co největšího počtu návštěvníků.   

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků