Ústecký triatlon provázely také tři změny počasí

Novinky, Stanislava Dvořáková

V neděli 5. srpna se zázemí Sporthotelu Tichá Orlice a okolí aquaparku v Ústí nad Orlicí stalo dějištěm 5. ročníku Ústeckého triatlonu, což je závod pro veřejnost všech věkových kategorií v plavání, cyklistice a běhu.

Tři nejrychlejší závodníci 5.ročníku Ústeckého triatlonu - Jan Skotálek, Josef Adamec, oba z Ústí nad Orlicí a Ondřej Wiedermann ze Žamberka.

V letošním roce se k tradičnímu závodu CTC FORT SMC Ústecký maraton přidala i příroda, která si připravila obměny počasí pro tři jednotlivé disciplíny.

Příjemné teplé ráno bez žhavých slunečních paprsků s teplotou vzduchu 24 °C a vody v bazénu 23 °C bylo dokonalým osvěžením pro nadcházející závody. Obzor sice lemovaly černé mraky, že by však z nich pršelo, přímo nehrozilo.

Tak od 8 do 10 hodin proběhly závody v plavání 23 dětí od 6 do 15 let a věkových kategorií 58 dospělých závodníků na 500 metrů, kde podle výsledku dosaženého času bylo určeno pořadí intervalu startu na kole.

V 10.45 hodin byl ředitelem závodu Jindřichem Šebkem odstartován první závodník - nejlepší plavec. K změně stylu závodu se však přidalo i počasí s důkladnou, i když teplou sprškou, která však záhy přešla v jemný, spíše chladivě příjemný déšť. Trasa dlouhá 15 km vedla za plného silničního provozu kopcovitým terénem přes Říčky a Kerhartice zpět do stanoviště u aquaparku, kde byl start pro třetí část, a to běh.

Obrátková 6 km rovinatá trať vedla po asfaltových cyklostezkách a zpevněných polních cestách. Mraky definitivně zmizely z oblohy a nastával pravý letní slunný den. Ten pak přivítal závodníky na stupních vítězů.

Ve skupině dětí, které soutěžily v plavání a běhu se v kategorii 6-9letých mezi 7 chlapci nejlépe umístili Jakub a Jan Veselý z Letohradu před Štěpánem Lebedou z Ústí n.O. a mezi 5 dívkami Tereza Dejdarová z České Třebové před Klárou Svobodovou z Letohradu a Elen Štarhovou z Ústí nad Orlicí.

V kategorii 10-12 let závodili 3 chlapci, kdy Adam Hurych a Tadeáš Štarha z Ústí nad Orlicí dosáhli stejného času před Markem Fajfrem ze Žamberka. Ze 6 dívek na 1. místě skončila Adéla Kašparová z Prahy před Lucii Lehkou z Ústí nad Orlicí a Barborou Svobodovou z Dolní Čermné.

V kategorii 13-14 let startovali pouze 2 chlapci, kdy rychlejším byl Jan Hurych z Ústí nad Orlicí.

V kategorii 6 dorostenců 15-18 let 1. místo získal časem 1:02,07 Vojtěch Novotný z CTC FORT SMC UO, který obhájil toto umístění z minulého roku, před Vojtěchem Velínským (1:02,18) ze Sokola Libchavy a Radimem Novotným (1:04,12) z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí.

V kategorii 19 mužů 19-39 let s nejrychlejším časem celého závodu 0:57,04 na 1. místě skončil Jan Skotálek s CTC FORT SMC Ústí nad Orlicí před Josefem Adamcem (0:58,09) z Vencl Tým UO a Onřejem Wiedermannem (0:58,37) z 3D Fitness Race Team Žamberk.

V kategorii 10 mužů 40-49 let s časem 0:59,52 zvítězil Jiří Kašpar z CTC FORT SMC UO před Mirkem Capouškem (1:01,54) a Jiřím Maříkem (1:02,27), oba z 3D Fitness Race Team Žamberk.

V kategorii 11 mužů 50-59 let na 1.místě skončil s časem 1:03,16 Jan Scheuer z Lanškrouna před Petrem Hanušem (1:04,06) z Pardubic a Josefem Suchdolem (1:07,01) z 3D Fitness Race Team.

V kategorii nad 60 let startovali 2 muži Pavel Samek s časem 1:09,25 a Jan Fajt (1:19,01), oba CTC FORT SMC UO.

V kategorii 10 žen 19-39 let zvítězila Jana Jiroušková (0:59,21) z České Třebové před Tamarou Bjalkovou (1:10,35) z Brna a Kateřinou Veselou (1:10,49) z Dolní Čermné.