Hlavní obsah
Festival Kefír 2013 Foto: Jiří Duchoň

Unikátní bejbypankový festival Kefír láká na jinou kulturu

První oficiální ročník zážitkového rodinného bejbypankového festivalu Kefír se koná v sobotu 6. září od 10 hodin ve středočeské Třebovli nedaleko Prahy.

Festival Kefír 2013 Foto: Jiří Duchoň
Unikátní bejbypankový festival Kefír láká na jinou kulturu

Po loňském úspěšném nultém ročníku, který do Třebovle přilákal 5 000 nadšených návštěvníků, Kefír opět nabídne originální hudební a divadelní výstupy, filmy, sportovní aktivity, gastronomické zážitky, tvořivé dílny, výstavy a množství atrakcí, vytvořených pouze a výhradně pro tuto příležitost.

Žádné unifikované skákací hrady a stále stejné tváře bavičů. Kefír reprezentuje živou, kvalitní, zdravou, osvěžující kulturu pro všechny generace.

Novinkou je stage pro hudebníky hrající sólo nazvaná Sám jediný, na které zahrají tuzemské hvězdy Iva Bittová, Xavier Baumaxa, Jiří Schmitzer či slavný britský looper The PeteBox. Divadelní šapitó letos bude patřit převážně „novému cirkusu“.

Cirkus i graffiti

Věhlasný Cirk La Putyka odehraje čerstvé představení Play a své umění předvede začínající Cink Cink Cirk. Na hlavní pódium pod střechou obřího pruhovaného šapitó zazpívají Mňága a Žďorp, Tata Bojs, Kašpárek v rohlíku, francouzská skupina The Inspector Cluzo.

V modrém nafukovacím stanu se na pódiu Malé scény vystřídají nepočetné i velké soubory nejrůznějšího zaměření, například Poletíme?, Krásné nové stroje, Už jsme doma a Buchty a loutky, Jananas, Megaphone ad. V novém kabátě se návštěvníkům otevře Kefír street s graffiti šou, minimotorkami, breakdance, skateboard šou, loopingem, jojo exhibicí... Kdo bude chtít, může nejen obdivovat mistry daných oborů, ale vše pod jejich vedením také vyzkoušet.

Návštěvníci festivalu Kefír se do malé středočeské vesničky Třebovle mohou vydat autem, parkování bude možné na vyznačeném parkovišti, cca 300 metrů od areálu. Další variantou je doprava vlakem po trati mezi Kolínem a Prahou s následným dojezdem do Třebovle na kole. K dispozici bude kompletní profesionální zázemí, včetně lékařské služby.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků