Úder hromu ukončil 6. ročník Ústeckého triatlonu

Novinky, Stanislava Dvořáková

Klub FORT SMC ve spolupráci s firmou FORT FRAMES a městem Ústí nad Orlicí připravily pro širokou veřejnost všech věkových kategorií v sobotu 3. srpna již 6. ročník Ústeckého triatlonu se startem i cílem u Sporthotelu Tichá Orlice vedle aquaparku.

Na stupně vítězů v kategorii M5 vystoupil Jakub Procházka, který dosáhl nejlepšího času závodu, Jan Skotálek (oba UO) a Vojtěch Fiedler z Hnátnice.

Neobvyklé ukončení mělo vyhlášení vítězů Ústeckého triatlonu, kdy po vyřknutí posledního jména slavnostního ceremoniálu z čista jasna zazněl hrom. Posledním během závodu se tak stal úprk pod přístřeší.

Sobota začínala podmračeným ránem. Teplota 19°C vzduchu a 22°C vody však byla příjemným osvěžením pro následující disciplíny Ústeckého triatlonu, kterého se účastnilo 53 závodníků. K nim se přidalo 20 dětí ve věku od 6 do 14 let.

Závod začínal v aquaparku, kde dospělí plavali 500 metrů a děti podle věkových kategorií 50-100 a 200 metrů s následným během 300-700 a 1000 metrů bez cyklistické části.

Dospělí závodníci pak podle dosažených časů v plavání nastupovali na start 15 km trasy kopcovitým terénem přes Říčky a Kerhartice zpět do stanoviště cíle, kde byl start pro třetí část, a to 6 km běh v okolí aquaparku rovinatou tratí po asfaltové cyklostezce a zpevněných polních cestách.

I když se kolem místa konání závodu honily černé mraky a předpověď počasí nebyla dobrá, soutěž proběhla v optimálních podmínkách a v době odpočinku v cíli se dokonce objevily i sluneční paprsky. Krátce po skončení běhu pak ředitel závodu Jindřich Šebek přistoupil k vyhlašování vítězů.

V kategorii dětí 6-9 let nejlepšího času dosáhla z 6 dívek Tereza Dejdarová z ISCAREX Junior Team Česká Třebová a mezi 4 chlapci Štěpán Lebeda z Fort SMC Ústí nad Orlicí.

V kategorii 10-12 let závodili 2 chlapci a nejlepším časem zvítězil Aleš Fajfr ze Žamberka, mezi 4 dívkami Adéla Kašparová z Dukly Praha, která obhájila 1. místo z roku 2018, stejně jako druhá Lucie Lehká z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Na 3. místě skončila Anežka Broulíková z ISCAREX Junior Team ČT.

V kategorii 13-14 let soutěžili 3 chlapci a skončili v pořadí Adam Sponner z České Třebové, Adam Hurych z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí a Marek Fajfr z OB Žamberk. Jediná dívka Barbora Svobodová z TJ Jiskra Ústí nad Orlicí dosáhla čtvrtého času.

V dospělé kategorii M4 soutěžil pouze Jan Hurych z TJ Lokomotiva Česká Třebová, který měl ze všech nejlepší čas plavání 0:06:42, ovšem po výsledku kola a běhu by skončil v celkovém pořadí na na 32. místě.

V kategorie M5 mezi 14 závodníky dosáhl Jakub Procházka vůbec nejlepšího času závodu 0:53:12 před Janem Skotálkem s časem 0:54:19, který byl vítězem v minulém roce (oba z FORT SMC Ústí nad Orlicí).  Na 3. místě skončil Vojtěch Fiedler z Hnátnice 0:58:55.

V kategorii M6 mezi 16 závodníky zvítězil Antonín Hurych z Litomyšle v čase 0:58:53, před Mirkem Capouškem z 3D Fitness Race Team Žamberk 0:59:28 a Josefem Dolečkem z FORT SMC Ústí nad Orlicí 1:00:10.

V kategorii M7 se 9 závodníků umístilo v pořadí Petr Hanuš z Pardubic 1:02:20, Jiří Martinák z Ústí nad Orlicí 1:03:20 a Jan Scheuer z Lanškrouna 1:03:43.

V kategorii M8 mezi 5 závodníky bylo pořadí Pavel Samek 1:09:15, Jan Fajt 1:20:36 (oba FORT SMC Ústí nad Orlicí) a Vojtěch Krňávek z Dolní Čermné 1:26:04.

Mezi 8 ženami v kategorii Z5 zvítězila Klára Moravcová z Letohradu 1:00:50 a v Z6 Kateřina Veselá z AZAS Dolní Čermná 1:12:58.