Účastníci ostravského maratonu běželi po nové trase

Skvělý běžecký mítink se podařil zorganizovat pořadatelům společnosti Ostravský maraton, z. s. pod vedení ředitelky 54. ročníku Graft Ostravského maratonu Evy Horčičkové. V novém prostředí, na nové trase uspořádali v neděli 6. září maraton, půlmaraton, běh na 10 km, 5 km a zajímavý štafetový závod.

54.ročník Craft Ostravského maratonu. Ostrava 6.9.2015.

Více než 2000 závodníků našlo perfektní zázemí v zastřešeném náměstíčku v Trojhalí Karolina, které nabídlo závodníkům, návštěvníkům, divákům a fanouškům téměř 4800 metrů čtverečných plochy, ale také šatny, sprchy a možnost regenerace.

Maraton, půlmaraton a půlmaraton koloběžek odstartoval v neděli v 10.00 hodin. Pořadatelé připravili pro maraton dva okruhy - jeden okruh běželi koloběžkáři a půlmaratonci.

V 10.50 na stejném místě vedle Trojhalí Karolina odstartovala ředitelka závodu Eva Horčičková běhy na 5 km (jeden okruh), na 10 km dva okruhy a štafetový běh na maratonskou vzdálenost na 8 x 5 km.

Vítězem 54. ročníku Craft Ostravského maratonu se stal Martin Kučera, který trať zaběh za 2:30,02 hodiny. Druhý byl Petr Pinďák - 2:41,53 a na třetím místě doběhl Petr Kučera. V kategorii žen zvítězila Eva Filipiová - 3:12,35. Druhá Blanka Masničáková doběhla za 3:30,34, těsně sledována Andreou Krstevovou - 3:50,51.

Půlmaraton nejrychleji zvládl  Roman Kovář. Doběhl do cíle za 1:16,19 hodin. Nejrychlejší žena Lucie Lisníková  zvládla trať za 1:32,18. Michal Dočkálek zajel půlmaraton na koloběžce za 00:53,28 a nejrychlejší žena byla Kristýna Fryzová - 1:09,38.

V běhu Bezva pětka (5 km) vyhrál Michal Dočkálek - 0:20,21 minut a v kategorii žen Alžběta Mikolajková  0:22:26. Za pár minut po nich doběhl nejrychlejší závodník v Ostravské desítce (10km) Jaroslav Juříček za 42:29 minut. Renáta Kneslová  běžela stejnou trať  0:50,52 minut.

Štafetový běh je zásadně kolektivním závodem, kdy jeden spoléhá na druhého a bez podpory kamarádů, povzbuzování to nejde. O to jsou štafety zábavnější, atraktivnější a samotní závodníci prožívají krásné adrenalinové zážitky.

Téměř pět hodin bojovalo 58 štafet na pětikilometrovém okruhu. Nejrychleji doběhl štafetový tým číslo 46 z názvem SMS. Trať uběhli za 2:52,14 hodin těsně stíhání družstvem  48 z SK UNIVERSE - 2:55,12. Třetí tým 25 z Como-3 gym Ostrava běžel 3:10,13 hodin.

Velmi dobrého výsledku dosáhlo ostravské družstvo OSTRAVA !!!, které se umístilo na skvělém dvanáctém místě v konečném čase 3:31,40. Družstvo bylo složeno ze zaměstnanců ostravského magistrátu.