Hlavní obsah
Hrad Pecka Foto: Petr Hoška

Turisté zakončí svou sezónu v Lázních Bělohrad

Pětačtyřicátý ročník mezinárodního turistického festivalu Za posledním puchýřem se uskuteční od 17. do 20. listopadu v Lázních Bělohrad v malebném regionu Podkrkonoší jako jedna z nejvýznamnějších akcí v České republice. Pro účastníky bude kromě pěších tras připraven bohatý doprovodný program.

Hrad Pecka Foto: Petr Hoška
Turisté zakončí svou sezónu v Lázních Bělohrad

Momentálně už je přihlášeno na vícedenní akci přes 800 účastníků, pro které je třeba zajistit ubytování. Hlavním srazovým dnem bude sobota 19. listopadu, kdy jsou připraveny pěší trasy o délce 10 až 50 km a kdy pořadatelé očekávají dalších 1000 účastníků, kteří přijedou pouze na jeden den.

V sobotu je start v Lázeňském hotelu na náměstí v Lázních Bělohradě od 7 do 11 hodin. Trasy jsou vedeny přes Krkonošskou vyhlídku směrem na Pecku a Zvičinu. Na trase je zajištěno bohaté občerstvení a do vandrbuchů nová pěkná razítka. Nebude chybět ani běžecká turistika s hromadným startem.

Pěší trasy jsou ovšem připraveny už v pátek do Hořic a v neděli do Ostroměře.

Po celou dobu bude probíhat na hradě Pecka zimní táboření.

Už ve čtvrtek proběhne cestovatelské promítání s tématy 3000 km po Turecku, Nizozemsko a Podkarpatská Rus. Ještě předtím návštěvníci absolvují prohlídku města s průvodcem. V pátek se účastníci vydají na jeden ze zájezdů, třeba do Polska.

Vyvrcholením celé akce je sobotní Puchýřovská zábava, kde proběhne předání štafety dalšímu pořadateli, kterými jsou turisté z Bučovic.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků