Hlavní obsah
CEO Václav Muchna založil Y Soft před 18 lety. Dnes jde o přední českou globální technologickou společnost s tržbami téměř 1 miliardy Kč ročně. Foto: Jiří Kocourek, Y Soft

Tržby Y Softu meziročně vzrostly o 45 procent, firma chce školám řešit správu 3D tisku

Tržby české globální společnosti Y Soft ve fiskálním roce 2018 vzrostly o 45 procent na 45 milionů dolarů, tedy na necelou 1 miliardu Kč. Finanční výsledky představil generální ředitel Václav Muchna, podle kterého budoucnost tisku ve firmách a školách spočívá ve správě nákladů, zabezpečení a 3D tisku.

CEO Václav Muchna založil Y Soft před 18 lety. Dnes jde o přední českou globální technologickou společnost s tržbami téměř 1 miliardy Kč ročně. Foto: Jiří Kocourek, Y Soft
Tržby Y Softu meziročně vzrostly o 45 procent, firma chce školám řešit správu 3D tisku

Finanční výsledky Y Softu představil ve čtvrtek v pražském hotelu Hilton zakladatel a výkonný ředitel společnosti Václav Muchna, podle kterého společnost rozšířila hlavní produkt YSoft SafeQ (spočívající ve správě tisku) o nové služby, například digitalizaci dokumentů a správu 3D tisku.

Nástroj také začala později dodávat rovnou s 3D tiskárnou, a to nejen do firem, ale i do škol. Podle vedení Y Softu stojí za růstem cenový model založený na poskytování software jako služby (SaaS) a firemní strategie přechodu na multi-produktovou platformu.

Rozhodnutí Y Softu být prvními na trhu s nabídkou softwarových i podpůrných služeb ve formě předplatného mělo také dopad. Fiskální rok 2018 přinesl navýšení uzavřených smluv o předplatném služeb meziročně o 400 procent.

Nabídka platformy YSoft SafeQ 6 měla dopad také na počet zákazníků, který vzrostl z 15 000 na 16 000. Schopnost YSoft SafeQ splnit globální požadavky se projevila nárůstem počtu velkých klientů. Y Soft sleduje žebříček Global Fortune 500. Zastoupení zákazníků Y Softu tvořilo ve fiskálním roce 34 procent, o 3 procentní body více než v roce 2017.

Strukturu tržeb Y Softu tvoří software (31 procent); podpora a služby (40 procent); a hardware, včetně doprovodných produktů pro YSoft SafeQ – například externí terminály, čtečky karet a 3D tiskárny (21 procent). Smlouvy o předplatném zahrnující software a podporu představovaly 8 procent celkového objemu prodeje.

Z důvodu očekávání růstu rozšířila společnost už v roce 2017 vlastní prodejní kapacity v Číně. Ve fiskálním roce 2018 začala společnost Y Soft dodávat integrované terminály Epsonu a položila základy pro expanzi tím, že rozšířila své představenstvo o dvě nové pozice.

„Růst zaznamenaný v tomto fiskálním roce je důkazem tvrdé práce všech YSofterů, naší partnerské komunity a naslouchání zpětné vazby od našich zákazníků,” zhodnotil Václav Muchna, generální ředitel a spoluzakladatel Y Softu, „Naší strategii průběžně vyhodnocujeme a zároveň jsme nadšeni z budoucích výsledků naplánovaných pro platformu a rozvoj firmy v podobě inovací, které jsme zavedli s cílem zajistit, abychom našim partnerům a zákazníkům dodávali stále nová řešení a příležitosti,” dodal.

Y Soft poskytuje inteligentní kancelářská řešení, která pomáhají budovat tzv. smart podnikání. Platformu pro workflow řešení YSoft SafeQ využívají korporace a společnosti SMB pro správu, optimalizaci a zabezpečení svých tiskových a digitálních procesů a pracovních postupů. Naše řešení 3D tisku jsou zaměřeny na oblast vzdělávání, kde přinášejí jedinečné postupy a výhody v oblasti návratnosti nákladů.

Společnost byla založena v roce 2000, sídlí v Brně a disponuje s kancelářemi v Severní a Latinské Americe, v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA) a také v oblasti Asie a Tichomoří (APAC). Další informace naleznete na adrese www.ysoft.com.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků