Hlavní obsah
Titul Hafan 2014 vybojovala fenka anglického kokršpaněla Jessie majitelky Anety Fricové, která také vyhrála soutěž o nejposlušnějšího psa. Foto: Vladimíra Krejčí

Šumperským Hafanem 2014 se stala kokršpanělka Jessie

Titul Hafan 2014 vybojovala fenka anglického kokršpaněla Jessie Anety Fricové, která také vyhrála soutěž o nejposlušnějšího psa. Stříbro porota soutěže Šumperský Hafan přiřkla border kolii Alf, bronz fence zlatého retrívra Tixie. Nejroztomilejším hafanem se stal strafordširský bulteriér Stake.

Titul Hafan 2014 vybojovala fenka anglického kokršpaněla Jessie majitelky Anety Fricové, která také vyhrála soutěž o nejposlušnějšího psa. Foto: Vladimíra Krejčí
Šumperským Hafanem 2014 se stala kokršpanělka Jessie

„Na Šumperského Hafana jsem s Jessie vyrazila už potřetí. Poprvé jsme soutěžily v roce 2011. Jessie tehdy byly jen tři měsíce, ale zvítězila v soutěži psí krásy. O rok později už obsadila celkové druhé místo společně s border kolií Archie. Letos jsme s umístěním vůbec nepočítaly, o to větší bylo naše překvapení a radost,“ svěřila se Aneta Fricová majitelka vítězné fenky Jessie. 

Kokršpanělku Jessie Aneta dostala k desátým narozeninám, od té doby se jí věnuje každý den. Od šestého měsíce začala s Jessie cvičit poslušnost a psí dovednosti. Navštěvují spolu klub Agility v Temenici. Aneta si pochvaluje, že fenka je šikovná a že se rychle učí. 

Příznivci čtyřnohých přátel člověka se sešli v Pavlínině dvoře v neděli 22. června. Soutěžilo 25 psů, přihlíželo osm stovek diváků. Řada z nich dorazila i se svými čtyřnohými kamarády. Úspěch sklidila psí módní přehlídka, vystoupení mažoretek SANY i bluegrassové kapely My. Psovod Policie České republiky Jan Václavek předvedl výcvik služebních psů. Odpolednem provázela herečka a moderátorka Olga Kaštická. 

Zástupci šumperské městské policie převzali pamlsky pro psy, které předají provozovatelům psích útulků. Hráči a příznivci klubu amerického fotbalu Šumperk Dietos zakoupili opuštěným pejskům krmivo v hodnotě 2255 korun. Pozornost návštěvníků Pavlínina dvora vzbudila také prezentace projektu záchrany týraných španělských chrtů – galgů. 

Sedmý ročník Šumperského Hafana doplnila ochutnávka výrobků oceněných značkou Regionální potravina Olomouckého kraje. 

„Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství, jehož cílem je podpora malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Tato značka je známkou kvality,“ objasnila Lucie Hošková z Agrární komory Olomouckého kraje. 

Soutěž pokračuje výběrem Hafana Sympaťáka. Fotografie 25 přihlášených psů budou zveřejněny na webu sumpersko.net v úterý 24. června. Jméno vítěze organizátoři zveřejní 3. července. Cenu mu předají v pátek 4. července U Sovy v rámci Farmářských trhů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků