Hlavní obsah
Vstup do strašínské jeskyně Foto: Jan Kaše

Šumava nabízí o víkendu dostatek možností k zábavě

Tajemná jeskyně, pohádkové bytosti, komentované prohlídky kostela a kostnice na Mouřenci, kytarový koncert v Žihobcích, Dívčí válka na Rabí a mnoho dalších akcí je připraveno pro návštěvníky Šumavy a Pošumaví.

Vstup do strašínské jeskyně Foto: Jan Kaše
Šumava nabízí o víkendu dostatek možností k zábavě

Strašínská jeskyně

„Lidé od nepaměti věděli, že na úpatí vrchu Na Palových je těsný otvor směřující do nitra vápencové skály. Pověst tvrdila, že jde o chodbu, která ústí až v 10 kilometrů vzdáleném hradu Rabí,“ uvádí se na stránkách www.strasin.com.

Tato tajemná a záhadná jeskyně poblíž Strašína je opět zpřístupněna veřejnosti, a to od úterý do neděle v době od 10.00 do 16.00 hod. Je dobré nezapomenout na teplý oděv, neklouzavou obuv a případně i baterku.   

Mouřenec

Na víkend jsou také připraveny komentované prohlídky  kostela sv. Mořice na Mouřenci, kostnice, nedávno otevřeného muzea, a to od 11.00 a od 12.00 hod.  

„Dvěma koncerty pokračuje o víkendu Léto na Mouřenci 2015. V sobotu večer vystoupí v tomto šumavském kostele nad Annínem plzeňský vokální soubor Canticorum. Koncert začíná v 19 hodin. Hostem večera bude legendární šumavský pamětník, učitel a sportovec Emil Kintzl. Pro zájemce je připravená také noční prohlídka kostela a kostnice. V neděli odpoledne od 14 hodin přivítá Mouřenec písničkáře Toníka Yettiho Jelínka s pořadem Modlitba za Šumavu,“ uvádí se na stránkách www.pratelemourence.cz.         

Hrad Rabí

Kromě prohlídkových okruhů nabízí tato nejrozsáhlejší hradní zřícenina na sobotní večer i legendární komedii Františka Ringo Čecha Dívčí válka, tentokráte v podání divadelního spolku Schody ze Sušice.  

„V této komedii se přesuneme do doby knížete Přemysla a rovnou do okamžiku pohřbu kněžny Libuše. Přemysl si díky nabyté svobodě užívá lovu a žen a rozhodně odmítá stále se stupňující milenecký nátlak ze strany panny Vlasty,“ uvádí se na webových stránkách hradu.

Pohádková chalupa v Mlázovech

Skřítci, vodníci, čerti a další pohádkové bytosti jsou k vidění v Mlázovech. V tomto pohádkovém areálu, který je přístupný denně od 10.00 – 18.00 hod, můžete navštívit také Troškův hrad, zahrát si pravé české kuličky se Šumavousem nebo zavítat do tvořivé dílny U Šišouna.  

Pro milovníky umění

Na sobotu 11.července jsou připraveny hned tři vernisáže. Ve Finském kulturním centrum Stella Polaris v Žihobcích začne v 15.00 hod. vernisáž výstavy Akvarely, na které prezentuje svou tvorbu Anne-Maria Björninen. V sousední galerii Netopýr bude o hodinu později zahájena výstava Marcely Vichrové s názvem Toč.kolo.toč. Od 18.00 hod. proběhne ve zdejším kostele Proměnění Páně kytarový koncert Juhy Björninena.

V sušické galerii Sirkus je na 17. hodinu připravena vernisáž maleb a kreseb předního českého malíře 20. století Karla Valtera.       

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků