Hlavní obsah
Základní škola v Mánesově ulici ve Stříbře. Foto: Martina Sihelská

Stříbrské školy o prázdninách nezahálely

Tři základní školy ve Stříbře jsou už v plném běhu - během prázdnin dokázaly zvelebit své vnitřní interiéry.

Základní škola v Mánesově ulici ve Stříbře. Foto: Martina Sihelská
Stříbrské školy o prázdninách nezahálely

Zatímco škola v Revoluční ulici se spíše věnovala základní údržbě budovy, drobným opravám a malování, školy v Gagarinově a Mánesově ulici se vrhly na větší rekonstrukce.

„Naše škola má nahlášený větší počet žáků, než je obvyklé, museli jsme proto vytvořit jednu úplně novu třídu, k tomu samozřejmě i další družinu a vše, co je s tím spojené. Takže jsme letos otevřeli tři třídy prvňáčků a pět tříd školní družiny. Dále jsme v naší tělocvičně nechali udělat úplně novou podlahu, a pokud to vyjde, tak ještě teď na podzim by nám mohla firma opravit střechu také nad tělocvičnou,” uvedla ředitelka Základní školy z Gagarinovy ulice ve Stříbře Květoslava Špilerová.

Další škola, která je v Mánesově ulici se pustila i do jiných úprav. „Změny u nás probíhaly hlavně uvnitř budovy, tam byly renovovány parkety v tělocvičně ve druhém patře, byla položena nová dlažba na chodbě ve třetím patře a také byly kompletně restaurovány toalety v přízemí. Hodně zde pracovala malířská firma, která kromě tradičních oprav v učebnách natírala i okna v zadní části budovy a vymalovala dosud opomíjené zadní schodiště. Celková částka těchto vylepšení je 800 000 korun,” uvedl ředitel této školy Václav Peteřík.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků