Hlavní obsah
ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný

Strážníci zachránili smutného studenta před skokem z Karlova mostu

Velkou kliku měl cizí student, kterého v pondělí na Karlově mostě v Praze zachránila hlídka strážníků kontrolující zde žebrotu. Mladík se prý cítil frustrován, život ho přestal bavit. Chtěl se utopit. Protože byl ve stavu, kdy pouhá domluva nestačila, a hrozilo nebezpečí, že pokus zopakuje, odvezli ho do nemocnice.

ilustrační foto Foto: Vratislav Konečný
Strážníci zachránili smutného studenta před skokem z Karlova mostu

Na muže stojícího na zídce u sousoší Kalvárie na Karlově mostě upozornil hlídku městské policie anglicky hovořící muž ve chvíli, kdy kontrolovali žebrající osoby. Muž byl nakloněn a evidentně připraven ke skoku.

Jeden ze strážníků k němu rychle přiskočil a strhl ho ze zídky dolů. Po chvilce se mu podařilo navázat s ním komunikaci.

„Osmadvacetiletý cizinec sdělil, že zde v Praze studuje a cítí se osamělý a opuštěný. Protože byl velmi rozrušen, hrozilo, že by mohl svůj plán zopakovat, hlídka přivolala na místo záchrannou službu, která ho následně převezla do jedné z nemocnic. Ze záznamu městského kamerového systému bylo zjištěno, že cizinec sbíral odvahu ke svému činu. Na potřetí ho zachránili pražští strážníci,” informovala mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků