Hlavní obsah
Foto: Staré hrady

Staré Hrady zvou o prázdninách děti na pohádkové rejdiště

Do světa pohádek mají právo vstupovat pouze děti, i když nahlédnout do něj mohou občas i dospělí. Je to svět dobra a zla, svět princezen a čarodějnic, svět draků a čertů, tak jak je to i v pohádkách čaroděje Archibalda I. Právě pro děti jsou prohlídky s princeznami i pohádkové rejdiště.

Foto: Staré hrady
Staré Hrady zvou o prázdninách děti na pohádkové rejdiště

Prohlídkovými okruhy Do pohádek čaroděje Archibalda I. od sklepa až po půdu návštěvníky provede krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj i rozpustilá čarodějnice. 

V prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení jsou novinkou obří smaragdoví draci. Kromě nich tu potkáte starohradského obra Zelijáše, vodníky, navštívíte čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka z lesního království i palác plný skřítků.    

V prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda se zabydleli čarodějnice, kouzlobabky, pravá starohradská strašidla a také pěkně vykutálení skřítkové. Uvidíte časostroj, který vás vezme rovnou do pohádky, navštívíte strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu a mydlírnu a prohlédnete si komůrku kuchařky Magdaleny Háty. 

Novinkou letošní sezóny jsou mocní čarodraci Mocjeďáci, kteří se usadili v prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda. Tam si za nimi zaletíte z hradního nádvoří rovnou na koštěti. 

Pohádkové rejdiště 

Každou prázdninovou středu a neděli od 9.30 do 18 hodin na nádvoří Starých Hradů čekají veselé princezny, čarodějnice, popletení čerti, čarocezny a čertenice, aby si s vámi mohli hrát. 

"Pohádkové rejdiště máme od června do září vždy o víkendu, o letních prázdninách každou neděli a středu. Letošní novinkou jsou pohádkové omalovánky s obří rodinkou, dračí královskou rodinou a vodníky, které si děti mohou s princeznou vymalovat přímo na Starých Hradech. Princezna má pro ně připraveny soutěže a hry, mohou nakrmit naše obry nebo si zahrát s čertovskými vidlemi. Dále je připraveno třeba malování na obličej od našich čarodějnic," uvedla spisovatelka Petra Suková.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků