Hlavní obsah
Sobotní Noc divadel se ve Slováckém divadle vydařila. Uprostřed s hodinami ředitel divadla Michal Zetel. Foto: Slovácké divadlo

Slovácká Noc divadel se protáhla do čtyř do rána

Třiaosmdesátá repríza komedie Nájemníci, originální lekce divadelní režie od Zdeňka Duška, exkurze po zákulisí, hudba, step, pomazánky z herecké kuchyně a ochotní herci na každém kroku. Tak vypadala sobotní Noc divadel uherskohradišťské scény. Živo bylo až do čtyř do rána.

Sobotní Noc divadel se ve Slováckém divadle vydařila. Uprostřed s hodinami ředitel divadla Michal Zetel. Foto: Slovácké divadlo
Slovácká Noc divadel se protáhla do čtyř do rána

„Noc divadel se v sobotu 18. listopadu konala už popáté a letos jsme si na ní dali opravdu záležet. Jsem pyšný na mé kolegy, kteří se večera zhostili s chutí a obrovskou energií,” uvedl ředitel Slováckého divadla Michal Zetel a vyjmenoval, co pro diváky v sobotu večer s kolegy připravili.

„Kromě samotného představení úspěšné komedie Nájemníci publiku režisér Zdeněk Dušek předvedl, jak inscenace vznikala, a na vlastní kůži si to mohli vyzkoušet i sami diváci. U následných exkurzí, kterými prováděli naši herci, nechyběly ani další profese a návštěvníci se tak dozvěděli, co přesně dělá inspicient, komu musí nejčastěji napovídat nápověda, jak se vyrábějí rekvizity, čím se v maskérně lepí vousy, jak vznikají kostýmy a mnoho dalšího. Přímo s držitelem muzikálové Thálie Tomášem Šulajem si pak mohli diváci v nahrávacím studiu natočit sbor do slavné semaforské Babety, vzápětí si také zkusili pracovat s reflektory a zjistili, co obnáší práce dramaturga.”         

V závěru jim pak tajemnice prozradila, co musí hlídat při tvorbě programu a ve finále se s každým v ředitelně Michal Zetel pozdravil. K tomu stále ve foyer hrála živá hudba, herci stepovali, nabízeli pomazánky z vlastní kuchyně, fotili se s diváky a odpovídali na všemožné otázky. Vše divadelníci průběžně vysílali na divadelní facebook, takže u akce mohli být i ti, kteří na večer nesehnali vstupenky. Sledovanost se vyšplhala přes deset tisíc.

„Byla to úžasná noc plná zážitků se skvělými a přátelským lidmi, na kterých je vidět, že divadlo dělají s nadšením,” prohlásila například Anna Lenhartová, která se pozoruhodné události také zúčastnila.            

„S diváky jsme vydrželi až do čtyř hodin do rána a myslím, že jsme se stali rekordmany v republice. Říkali jsme si, že když má jít o Noc divadel, tak ať je pořádně dlouhá,” dodal ředitel Michal Zetel a slíbil, že divadelníci budou v podobných akcích pokračovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků