Hlavní obsah
Vedoucí střediska Lukáš Cupal zahajuje vánoční besídku Foto: Aleš Plevka

Skautské středisko v Habartově uspořádalo vánoční besídku

Na sobotní odpoledne naplánovali habartovští junáci svou tradiční besídku, kterou již po mnoho let pořádají ve společenském sále Městského kulturního střediska v Habartově. Krátce před třetí hodinou se tak k zmíněné budově začali oděni do svých krojů scházet starší i mladší skautíci.

Vedoucí střediska Lukáš Cupal zahajuje vánoční besídku Foto: Aleš Plevka
Skautské středisko v Habartově uspořádalo vánoční besídku

Nakonec si jich společné dvě hodiny plné zábavy dorazily užít bezmála čtyři desítky. Mezi nimi dominovaly světlušky, které jsou aktuálně nejpočetnějším oddílem celého střediska. Besídku v 15 hodin zahájil vůdce střediska Lukáš Cupal zvaný Kecal.

Sálem se rozeznělo zvonění kouzelného střediskového zvonu, který bývá k podobným účelům využíván již desítky let. Následovalo přivítání a program mohl být zahájen.

Na úvod se prostřednictvím promítaných fotografií vydali skauti do své historie. S úsměvem na tváři zjistili, jak moc se za ta léta všichni změnili. Následovalo několik krátkých scének. Světlušky secvičily vysílání televizních novin a návdavkem i jeden tanec. Skauti se taktéž s vervou sobě vlastní pustili do taneční scénky, po jejímž skončení byla podlaha pokryta tisícovkami zlatých konfet.

Posléze přišla na řadu společná hra, v níž se zástupci čtyř oddílů utkali o titul nejlepších mumifikátorů. Jako nejzdatnější se v této roli ukázaly skautky. Na besídce nemůže chybět ani zpěv a k Vánocům jednoznačně patří i píseň Rolničky, kterou zapělo společnými silami celé středisko.

Každý oddíl si pro ostatní připravil i malý dárek. Letos se všichni zaměřili na dárky jedlé, a tak si každý odnesl a popřípadě ihned i zkonzumoval zdobené perníčky či sladký špíz.

Ve stejném duchu se pak i pokračovalo, neboť na pořadu dne byla ochutnávka cukroví, které většina skautů přinesla ve svých krabičkách z domova. Občerstvení bylo ozvláštněno i pitím horké čokolády, kterou zajistila skautská sestra Králíček.

Zapojení do štafety s Betlémským světlem

Po naplnění chuťových pohárků strávili účastníci besídky ještě pár desítek minut při volné zábavě. V rychlosti však došlo ještě na plánování, neboť v neděli se habartovští skauti stejně jako stovky dalších zapojí do celostátní štafety, jejímž cílem je do co nejvíce míst v ČR rozvést posla Vánoc v podobě plamínku zažehnutého v dalekém městě Betlémě.

Betlémské světýlko budou skauti nabízet již tuto neděli od sedmnácti hodin na náměstí Přátelství v Habartově, kde se pod jejich patronací uskuteční letošní již třetí adventní zpívánky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků