Hlavní obsah
Vydejte se na Lysou horu s průvodcem Foto: www.beskydy.com

S průvodcem je možné vystoupat na Lysou horu i v letošním roce

Vydejte se i v letošním roce na Lysou horu s průvodcem. Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p. o. opět připravilo na prázdniny seriál komentovaných výstupů na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd. Výstupy začínají 13. června.

Vydejte se na Lysou horu s průvodcem Foto: www.beskydy.com
S průvodcem je možné vystoupat na Lysou horu i v letošním roce

„V letošním roce jsme připravili celkem 6 výstupů na Lysou horu s průvodcem. Konkrétně se s námi mohou zájemci vydat 13. 6., 14. 7., 28. 7., 4. 8., 18. 8. a poslední možnost budou mít 19. 9.,“ informovala Dagmar Janovská z Beskydského informačního centra.

Průvodce seznámí účastníky na celkem 7 zastaveních s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory.

Trasa je turisticky náročná, má převýšení 700 m a trvá 2 - 3 hodiny podle fyzických předpokladů účastníků. Odměnou za náročný výstup bude za pěkného počasí překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty.

„Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se tímto stává zejména pro fyzicky slabší turisty či malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší. Cestou bude probíhat i vědomostní soutěž, jejíž odpovědi zazní v průběhu výkladu. Na samotném vrcholu pak bude vylosován jeden výherce, který obdrží balíček věnovaný Beskydským informačním centrem,“ ¨dodala Janovská.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků