Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek

Řidič jel příliš rychle, pokutu zaplatit nechtěl, zato nabízel úplatek

Řidič jedoucí v sobotu 22. října v pražských ulicích příliš rychle, nechtěl zaplatit pokutu, zato nabízel policistům úplatek. Ti ho obvinili z trestného činu.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek
Řidič jel příliš rychle, pokutu zaplatit nechtěl, zato nabízel úplatek

Dva policisté z dopravní služby si mohli v sobotu odpoledne přivydělat, penězům ale odolali. V ulici Vídeňská v Praze 4 totiž zaregistrovali řidiče, který v obci překročil nejvyšší povolenou rychlost.

Dvaapadesátiletého řidiče proto zastavili a začali řešit jeho přestupek. Požadovali po něm zaplacení blokové pokuty 2500 Kč, to se ale řidiči nelíbilo a začal policistu přemlouvat k úplatku několika stovek korun.

„Přestože byl několikrát upozorňován na to, že se dopouští protiprávního jednání, v nabízení úplatku neustále pokračoval. Policisté celou situaci zaznamenali na videokameru, aby tak získali důkazní materiál,“ uvedla tisková mluvčí pražské policie Eva Stulíková.

Muže policisté proto předvedli na služebnu, kde ho obvinili z podplácení. Obviněný je vyšetřován na svobodě a hrozí mu až šest let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků