Hlavní obsah
Na Rally Krkonoše se znovu objeví hokejový mistr světa Martin Špaňhel Foto: Pavla Hlavatá

Necelé dva týdny zbývají do startu Rally Krkonoše v Trutnově. Nebude proto jistě na škodu, když si připomeneme její chystaný program.

Na Rally Krkonoše se znovu objeví hokejový mistr světa Martin Špaňhel Foto: Pavla Hlavatá
Rally Krkonoše již za necelé dva týdny

Na tratích rychlostních zkoušek se ve čtvrtek začnou pohybovat jejich vedoucí, aby zajistili hladký průběh soutěže vytyčením nebezpečných prostorů a diváckých zón. V Autostylu se budou objevovat první posádky, které si od dvou hodin odpoledne budou moci vyzvedávat itineráře. Budou se připravovat prostory pro servisní zónu a mnoho dalších věcí.

V pátek bude pro posádky otevřeno od sedmi hodin ráno a bude probíhat druhá část prezentace posádek. Od osmé hodiny budou zahájeny seznamovací jízdy a na tratích rychlostních zkoušek můžete očekávat zvýšený provoz. Bude také otevřeno tiskové středisko a VIP zóna pro hosty. V poledne budou zahájeny administrativní a technické přejímky, při kterých budou diváci poprvé moci obdivovat soutěžní stroje různých kategorií.

Na své si při letošním ročníku Rally Krkonoše přijdou také fanoušci fotbalu. Od 16:00 se pod vedením Martina Semeráda a Michala Ernsta sejdou na hřišti zájemci z řad posádek, aby se utkali v přátelském fotbalovém zápase. Po zápase se pak všichni urychleně budou přesouvat na náměstí, kde bude probíhat další program.

Krakonošovo náměstí bude tentokrát obsazeno již od 14:00 odpoledne. V 17:30 se objeví na startovní rampě účastníci Setkání legend. Budou mezi nimi nejen čeští zástupci, ale tradičně také John Haugland a jeho čtyři spolujezdci. V 18:30 vystřídají legendy současní jezdci s tiskovou konferencí. Od 19:00 pak postupně všechna soutěžní vozidla projedou startovní rampou a budou stručně představeni.

V sobotu ráno se začíná v 9:00. To se posádka s číslem 1 přehoupne přes rampu a vydá se na tratě RZ. Po jejich prvním kole čeká na jezdce ve 12:07 servisní zóna. Následovat bude druhé kolo rychlostních zkoušek a v 15:00 se divákům u Autostylu představí vítěz 5. Rally Krkonoše. Vyhlášení výsledků čeká na všechny úspěšné posádky od 19:00 ve Společenském centru UFFO.

Nenechte si ujít podívanou na rychlé závodní stroje a zavítejte o víkendu 17. – 18. 6. 2011 do Trutnova na Rally Krkonoše!

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků