Hlavní obsah
Táboru (v zeleném) se v první lize poslední dobou nedaří Foto: Jan Pařík

Prostějovská korfbalová rezerva si zajistila finálovou účast

To, k čemu se schylovalo od začátku soutěže, se naplnilo. Extraligovými korfbalisty napěchované béčko Prostějova si v sobotu v dohrávkách třetího kola jedenáctou a dvanáctou výhrou v řadě ve druhé nejvyšší soutěži definitivně vysloužilo finálový boj.

Táboru (v zeleném) se v první lize poslední dobou nedaří Foto: Jan Pařík
Prostějovská korfbalová rezerva si zajistila finálovou účast

Nyní už zbývá jen dořešit hádanku v podobě druhého finalisty. Rozhodne se mezi Kolínem a rezervou Českých Budějovic a určující bude jejich vzájemná bitva, která je na programu za čtrnáct dní.

V Sezimově Ústí vládl favorit, i když tak suverénní nebyl. Béčko Prostějova si poradilo nejprve 23:19 s druhým týmem Brna a následně 12:8 přetlačilo i Tábor.

„S Brnem jsme udělali spoustu chyb v obraně, vepředu to však nebylo tak hrozné, i když efektivita střelby byla opět špatná. S Táborem jsme se bohužel trápili. Přizpůsobili jsme se jeho statické hře a vůbec se nám nedařilo. Naštěstí jsme se poté aspoň trochu uklidnili a dovedli zápas k výhře,“ řekla prostějovská hrající trenérka Kateřina Zelinková.

Domácí Tábor se po nadějném vstupu do soutěže propadá v tabulce níž a níž. O víkendu si připsal už šestou porážku v řadě a naposledy se z výhry radoval na konci ledna se slabým Novým Lískovcem.

„Trochu nám to nejde a taky jsme už trochu staří,“ usmála se táborská opora Daniel Valeš. „Blbé je, že máme hrozně moc zraněných hráčů. Do sezóny jsme vstupovali s osmi kluky a osmi holkami a teď nás zbylo akorát osm. Je to nepříjemné, sestavu lepíme tak tak. Víc šancí na úspěch jsme měli určitě s Brnem, bohužel jsme si to sami prohráli hlavně psychicky. S Prostějovem už to bylo jasné, první liga je však trochu nešťastná soutěž. Týmy nasazují extraligové hráče a nejvyšší soutěž nechtějí hrát, což je trochu škoda,“ povzdechl si Valeš, jehož tým čekají poslední dva duely. „V Náchodě chceme uhrát čtyři body. Jak domácí, tak i Šenov je v našich silách,“ vyhlásil.

Tábor KC SPŠS - Brno KK B  12:19

Poločas: 9:11. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Kášková Zuzana 4, Jarosch Radek 2, Šteger David 2 - Skála Martin 5, Fridrich Ondřej 4, Weissová Martina 4.

Brno KK B - Prostějov SK RG B  19:23

Poločas: 9:11. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Fridrich Ondřej 4, Weissová Martina 4 - Havlová Renata 5, Vyroubal Alexandr 4, Šnajdr Petr     4.

Tábor KC SPŠS - Prostějov SK RG B  8:12

Poločas: 3:4. Rozhodčí: Pavel Minarčík, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Kášková Zuzana 3 - Křížková Pavla 4, Tichý Jan 2.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků