Hlavní obsah
Budoucí pedagogové a další účastníci exkurze. Foto: Kamil Kopecký

Projekt E-Synergie pokračuje, budoucí učitelé navštívili Google

Návštěvou pražské pobočky firmy Google pokračovala realizace projektu Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci - E-Synergie, vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace.

Budoucí pedagogové a další účastníci exkurze. Foto: Kamil Kopecký
Projekt E-Synergie pokračuje, budoucí učitelé navštívili Google

Projekt E-Synergie usiluje o to, aby budoucí pedagogové získali nové znalosti a dovednosti v oblasti rizikové komunikace spojené s ICT, které pak dále budou přenášet na své budoucí žáky a studenty.

Firma Google patří k největším světovým provozovatelům online služeb, celosvětově zabezpečuje více než miliardu uživatelů. V České republice pak Google využívá přibližně 2 miliony uživatelů.

Zástupce společnosti Google, seznámil v rámci dvouhodinové exkurze budoucí pedagogy s aktivitami firmy, představil vzdělávací nástroje a zdroje pro učitele a studenty, které jsou součástí mnoha Google služeb. V oblasti ochrany dětí představil Centrum bezpečnosti pro rodiče a děti a poukázal i na možnost využití Zámku Bezpečného vyhledávání a jednoduché vizuální kontroly funkčnosti tohoto nástroje. Krátce pohovořil rovněž o důležitosti digitální a mediální gramotnosti nejen u dětí ale zejména u rodičů a učitelů.

Exkurze v Google doplnila předcházející cyklus stáží u firem Seznam.cz a Vodafone Czech Republic, stejně jako exkurze a výcvikové akce u Policie ČR, OSPODu a dalších specializovaných orgánů a institucí.

Další informace o projektu naleznete na stránkách www.esynergie.cz nebo přímo na Facebooku: www.facebook.com/esynergie či na stránkách Centra bezpečnosti pro rodiče a děti.

Projekt E-Synergie – vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace je financován z prostředku ESF OP VK (CZ.1.07/2.4.00/17.0062).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků