Hlavní obsah
Na scéně Igor Orozovič, Petra Lorencová, Andrea Mohylová a Vladimír Polák v komedii Jak důležité je mít Filipa. Foto: archiv NDM Ostrava

Předběžné opatření zrušeno. Národní divadlo moravskoslezské má zpátky Filipa

Flipa na jevišti Národního divadla moravskoslezského vystřídá opět Filip. Už v neděli 21. dubna se na jeviště Národního divadla moravskoslezského vrátí Filip do slavné komedie Oscara Wildea, která se nadále bude hrát pod premiérovaným názvem Jak důležité je mít Filipa.

Na scéně Igor Orozovič, Petra Lorencová, Andrea Mohylová a Vladimír Polák v komedii Jak důležité je mít Filipa. Foto: archiv NDM Ostrava
Předběžné opatření zrušeno. Národní divadlo moravskoslezské má zpátky Filipa

Vrchní soud v Olomouci zamítl návrh na vydání předběžného opatření, kterým měla být žalovanému NDM uložena povinnost zdržet se provozování a propagace divadelní hry O. Wildea „The Importance of Being Earnest“ v českém překladu s názvem „Jak důležité je mít Filipa“ a užívání jména „Filip“ a obratu „mít filipa“ při provozování a propagaci divadelní hry O. Wildea „The Importance of Being Earnest“ v českém překladu s názvem „Jak důležité je mít Filipa“. Vrchní soud zároveň konstatuje, že krajský soud pochybil, když návrhu na nařízení předběžného opatření vyhověl.

"Rozhodnutí vrchního soudu v Olomouci samozřejmě vítáme a vnímáme ho jako napravení původního chybného rozhodnutí krajského soudu v Ostravě. Celou dobu jsme věřili, že pravda, láska, zdravý rozum a právo v této kauze zvítězí. Podstatné je, že diváci si mohou znovu nerušeně vychutnat skvělý aktuální překlad Pavla Dominika bez jakéhokoli omezení. A my opět můžeme na scéně svobodně vyslovit jméno Filip!" uvedl ředitel NDM Jiří Nekvasil.

První představení pod původním názvem Jak důležité je mít Filipa, do kterého se vrátí Filip, uvidí diváci v neděli 21. dubna v 17.00 hodin v Divadle Antonína Dvořáka.

Na repertoáru NDM byla inscenace od prosince 2012 až dosud pod názvem Jak důležité je mít, aby bylo vyhověno rozhodnutí krajského soudu v Ostravě ze dne 18. prosince 2012, které vynesla samosoudkyně JUDr. Anna Řeháková.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků