Hlavní obsah
Foto: zoo Praha Vít Lukáš

Po čtvrtstoletí se v pražské zoo narodilo mládě lemura kata

Lemuří populace v pražské zoo se rozrostla po 25 letech o přírůstek. Poslední mládě se tu narodilo 15. března 1994, tlupa byla až do roku 2016 samčí. Tehdy přišla z Francie samice Anka, která včera porodila a o mládě se vzorně stará. Učí se s ním manipulovat, zbytek tlupy zvědavě přihlíží.

Foto: zoo Praha Vít Lukáš
Po čtvrtstoletí se v pražské zoo narodilo mládě lemura kata

Vzorná máma Anka

Pětiletá prvorodička Anka žije s ostatními lemury kata na Ostrově lemurů. Otcem je petiletý Tali, který se narodil v Bratislavě.

„Mládě je dobře vyvinuté a má velmi dobrý úchopový i sací reflex,“ uvedl kurátor chovu primátů Vít Lukáš. „Anka se s ním většinou drží stranou od zbytku skupiny a učí se, jak s mládětem manipulovat a jak s ním chodit. Ostatní lemuři se k ní občas přiblíží a mládě si očichají,“ dodal Lukáš.

Na návštěvníky prozatím matka mláděte reaguje velmi dobře – často se pohybuje v horní části expozice a svého potomka před lidmi nijak nezakrývá, spíše naopak.

Dobrou příležitost pozorovat celou skupinu budete mít během speciálního komentovaného krmení, které proběhne na Velikonoční pondělí ve 14.30.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků