Hlavní obsah
V sobotu 4. října se v pivovaru Plzeňského Prazdroje uskuteční tradiční Pilsner Fest. Foto: Alena Oudová

Pilsner Fest – oslava originálního ležáku z Plzně zná svůj hudební program

V sobotu 4. října se v pivovaru Plzeňského Prazdroje uskuteční tradiční Pilsner Fest.

V sobotu 4. října se v pivovaru Plzeňského Prazdroje uskuteční tradiční Pilsner Fest. Foto: Alena Oudová
Pilsner Fest – oslava originálního ležáku z Plzně zná svůj hudební program

Oslava narozenin první várky Pilsner Urquell opět nabídne hudební program na dvou podiích a doprovodný program inspirovaný historií a výrobou plzeňského ležáku. Hlavním tahákem jsou David Koller, Anna K., TATA BOJS a J.A.R. Na Pilsner Festu si zahraje i vítěz soutěže Prazdroj talentů pro začínající kapely, do které se mohou zájemci přihlašovat ještě do 20. června.

Pilsner Fest jako narozeninová oslava první várky Pilsner Urquell proběhne v sobotu 4. října, tedy v nejbližším termínu od výročí 5. října, kdy první várku v roce 1842 sládek Josef Groll v Plzni uvařil. Oslavy v plzeňském pivovaru připomenou historickou tradici pivovarského řemesla a ukáží, co stojí za  úspěchy plzeňského ležáku ve světě.

Originál z Plzně dal vzniknout celé pivní kategorii s označením pils a slaví letos již 172. narozeniny.

„A stejně tak, jak originální byl Grollův ležák, tak originální budou letošní oslavy. Pilsner Fest je oslava našeho zlata z Plzně, které si návštěvníci Festu vychutnají v jeho nefiltrované podobě. Čeká na ně ale rovněž skvělá zábava, dobrá hudba a v doprovodném programu se budou moci seznámit s  historií a výrobou našeho piva,” uvedl Lukáš Novotný, senior brand manager Pilsner Urquell.

Na hudební program je náležitě pyšný dramaturg Pilsner Festu Pavel Anděl: „Mám radost, že jsme získali takové hvězdy jako David Koller, Anna K., Imodium, The Fellas a. J.A.R., kteří celý Fest pěkně zostra odstartují. Také jsem velmi hrdý na to, že jsme v letošním programu dali obrovský prostor mladým kapelám, aniž bychom rezignovali na kvalitu nebo atraktivnost. Můžete se těšit na Doctor Victor, kteří se stali druhou nejlepší mladou kapelou na světě ve finále světové soutěže GBOB v Thajsku, na sugestivní Ille, strhující a swingující Mydy Rabycad, nekompromisní Dirty Blondes nebo divokou Electric Lady.”

Dále se tradičně představí neobvyklá a překvapivá spojení. Blue Effect a TATA BOJS si zajamují v originálních koncertních setech s Clarinet Factory.

Na Pilsner Festu si také zahraje vítěz soutěže pro začínající talentované kapely Prazdroj talentů 2014. Hudebníci se mohou hlásit až do 20. června, odborná porota vybere z přihlášek 16 nejlepších skupin, které postoupí do veřejného hlasování a zasoutěží si ve veřejných předkolech v rámci koncertů Léta v Prazdroji. První dvě kapely se proti sobě postaví na nádvoří plzeňského pivovaru již 10. července.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků