Hlavní obsah
V Masarykově základní škole v Bohumíně vzniknou letos díky dotaci z MAS Bohumínsko nové dílny s moderní výbavou. Foto: Pavel Čempěl

Pět škol z Bohumínska podpoří díky dotaci z EU polytechnickou výuku a přírodní vědy

Už od nového školního roku budou mít stovky dětí příjemnější výuku předmětů, jako je fyzika, chemie, přírodopis či pracovní činnosti. Díky snaze Místní akční skupiny (MAS) Bohumínsko se podařilo do regionu dostat osm a půl miliónu korun z evropských dotací na modernizaci učeben a jejich vybavení.

V Masarykově základní škole v Bohumíně vzniknou letos díky dotaci z MAS Bohumínsko nové dílny s moderní výbavou. Foto: Pavel Čempěl
Pět škol z Bohumínska podpoří díky dotaci z EU polytechnickou výuku a přírodní vědy

Pět škol z Bohumínska může investovat do podpory odvětví, jejichž budoucnost není podle prognóz růžová. Plánované stavební úpravy v budovách škol navíc přinesou bezbariérový přístup. Do přestaveb se většina zařízení pustí v létě, hotovo by mělo být nejpozději do konce září.

„Motivovat mladé lidi, aby si pro svou životní kariéru zvolili technické obory, je v dnešní době složité. Čím dříve si začnou k těmto oborům budovat vztah, tím je větší šance, že u nich zůstanou i v budoucnu. Proto jsme rádi, že se nám podařilo zprostředkovat podporu polytechnického vzdělávání, přírodních věd a řemesel na čtyřech základních školách a jednom učilišti,“ řekl předseda MAS Bohumínsko Lumír Macura.

Do dvou bohumínských základek, v Masarykově ulici a v ulici Čs. armády, přinese projekt nově rekonstruované a moderně vybavené učebny pro výuku pracovních činností – dílen. Učebny budou bezbariérově přístupné. Kromě nového nábytku a vybavení pořídí školy i speciální technické stavebnice a výukové sady, širokou škálu nářadí a interaktivní tabule. Každá ze škol počítá s investicí dosahující téměř dvou miliónů korun.

V Rychvadě se v létě pustí v místní základní škole do rekonstrukce a modernizace části třetího patra pavilónu C. Za zhruba dva milióny korun tu chtějí vylepšit učebny fyziky, chemie a přírodopisu, kabinety k odborným učebnám a zajistit bezbariérové úpravy. Základka v Petrovicích u Karviné za evropské peníze pořídí chemickou a přírodovědnou laboratoř včetně pomůcek a bezbariérového přístupu. Stavební úpravy a nákup vybavení si vyžádají také dva milióny korun, práce budou probíhat postupně až do konce letošního roku.

Poslední podpořenou školou je učiliště DAKOL v Petrovicích u Karviné, to za necelý milión korun zkvalitní výuku oborů mechanik strojů a zařízení, strojní mechanik, obráběč kovů, nástrojář a zedník. „Dotace ve výši téměř jednoho miliónu korun poslouží především na nákup nářadí, například vrtačky, pily, míchačky, svářecí pistole či pístového kompresoru,“ uvedla projektová manažerka MAS Bohumínsko Miroslava Klepáčová s tím, že učiliště jako jediné z podpořených škol počítá s realizací projektu až v roce 2019.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků