Hlavní obsah
kočky HAF Foto: Barbora Horešovská

Spolek InGarden za finanční podpory MČ Praha 11 pořádá výstavu kreseb humoristy Pavla Kantorka. Na 30 velkoformátových tisků bude umístěno pod širým nebem na hřišti mezi ulicemi Hviezdoslavova – Prašná na Jižním městě.

kočky HAF Foto: Barbora Horešovská
Pavel Kantorek výstava "Průřez tvorbou"

Návštěvníci si mohou expozici prohlédnout od středy 10. srpna do 30. září, v případě hezkého počasí se výstava prodlouží až do 15. října. Velkoformátové tisky představí průřez autorovou tvorbou, k vidění budou jak starší černobílé kresby tuší, tak barevné vtipy, které jsou již upravované v grafickém programu Corel Draw, na jehož vývoji se Kantorek dlouhodobě podílí.

Součástí výstavy bude také panel s informacemi o životě a díle profesora Kantorka a s kontaktními údaji Centra InGarden, kde se případní zájemci mohou dovědět o autorovi více podrobností. 

Pavel Kantorek není jen kreslíř, ale především vědec. Svůj život zasvětil teoretické fyzice a výzkumu času, kterému se věnuje na Rayendsově univerzitě v Kanadě. O své kreslířské tvorbě říká: „Vtipy mě napadají v době, kdy řeším nejsložitější problémy časoprostoru, zabývám se složitými rovnicemi. Zahlédnu směšnou situaci v době, kdy je mozek unaven, jako by hledal způsob, jak si odpočinout. Náhle se objeví zkratka, kdy jsou k sobě přiřazené zdánlivě nesouvisející situace a najednou to v mozku klikne, zrodí se vtip a hlava dostane nový přísun energie.“ 

Spolek autora zastupuje již od roku 2010 a propaguje jeho tvorbu prostřednictvím  výstav a prodejem tisků či originálních kreseb a dalších předmětů spojených s autorovou tvorbou. Více informací naleznete na www.ingarden.cz 

V případě dotazů se prosím obracejte na  Barbora Horešovská – kurátorka výstavy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků