Hlavní obsah
Záchrana papouška v Ostravě Foto: HZS MSK

Ostravským profesionálním hasičům se po záchraně leguána a velké mainské mývalí kočky povedlo o uplynulém víkendu pomoci zachránit dalšího neobvyklého a krásného tvora. V sobotu 4. června vyjeli "ulovit" pestře zbarveného papouška. Jednalo se o druh ara ararauna.

Záchrana papouška v Ostravě Foto: HZS MSK
Ostravští hasiči zachraňovali papouška

"Do ostravské části Koblov byla po žádosti majitele vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Ostravě-Přívoze, která se specializuje vedle jiného i na záchranu zvěře a ptáků. Papoušek o velikosti asi 80 cm, slyšící na jméno Matýsek, se rozhlížel po okolí ve větvích stromu na zahradě jednoho rodinného domku, asi ve výšce 12 metrů," informoval por. Mgr. Petr Kůdela, tiskový mluvčí hasičů.

Hasiči postříkali aru vysokotlakým proudem vody, aby mu jeho těžká křídla znemožnila let. Toto se podařilo po několika pokusech, až byl papoušek unaven a očividně se mu do žádného letu nechtělo.

"Unavený papoušek se usadil na stromě v areálu bývalého dolu Koblov, který byl přístupný pro výškovou techniku, zhruba 15 metrů nad zemí. Na místo byla povolána hasičská automobilová plošina Bronto. Nahoru do koruny stromu vyjel s hasiči v koši i řádně připoutaný majitel papouška, kterému se vyčerpaného papouška podařilo nalákat, a tak ara nakonec skončil v jeho náručí" doplnil Kůdela.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků