Hlavní obsah
Ostrava Evropské město sportu 2014. Světová gymnastika 26.11.2012 Foto: Josef Zajíc

Ostravě patří titul Evropské město sportu 2014

Ostrava, město s bohatou sportovní tradicí i současností, získalo prestižní titul Evropské město sportu 2014. Verdikt Asociace evropských měst sportu (ACES Europe) při Evropské unii vyhlásil její prezident Gian Francesco Lupatelli ve čtvrtek 27. června v průběhu 52. ročníku Zlaté tretry.

Ostrava Evropské město sportu 2014. Světová gymnastika 26.11.2012 Foto: Josef Zajíc
Ostravě patří titul Evropské město sportu 2014

Verdikt byl oznámen za přítomnosti primátora města Ostravy Petra Kajnara a náměstka primátora pro sociální věci, školství, sport a volný čas Martina Štěpánka.

"Je pro nás velkou ctí, že budeme příští rok patřit do rodiny evropských měst sportu," zdůraznil primátor Petr Kajnar. "Očekáváme, že pestrá nabídka akcí přiláká ke sportování ve větší míře obyvatele města i jeho návštěvníky. Právě zvýšený zájem o návštěvnost Ostravy může pomoci také ekonomice. A je to dobrá zpráva pro turistický ruch a sektor služeb ve městě," dodal.

Ostrava je řadu let město zaslíbené sportu, které se osvědčuje jako hostitel významných mezinárodních akcí na úrovni evropských a světových šampionátů, pohárů, turnajů a zápasů. Z neobyčejně silné základny výkonnostního a rekreačního sportu vyrůstají špičkoví jedinci, kteří šíří slávu naší země daleko za jejími hranicemi.

"Ostrava jako Evropské město sportu 2014 nabídne formou společných aktivit podpořených granty zdravý pohyb občanům, kteří nesportují vůbec, nebo jen výjimečně. Nezapomeneme ani na rekreační a hendikepované sportovce, organizace ve všech obvodech města a širším regionu. Umožníme lidem setkat se s vynikajícími sportovci přímo na hřištích. Ostrava se příští rok stane atraktivním místem pro aktivní trávení volného času," podtrhl náměstek primátora Martin Štěpánek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků