Hlavní obsah
Kostel sv. Anny ve Vižňově hostí osmý koncert festivalu Za poklady Broumovska. Foto: Kateřina Ostradecká

Osmý koncert festivalu Za poklady Broumovska míří do Vižňova

Samé osmičky budou doprovázet následující koncert festivalu Za poklady Broumovska. Již poosmé se sejde festivalové publikum, aby si vychutnalo další z hudebních zážitků, a to v sobotu 18. 8. od 18 hodin v kostele sv. Anny ve Vižňově.

Kostel sv. Anny ve Vižňově hostí osmý koncert festivalu Za poklady Broumovska. Foto: Kateřina Ostradecká
Osmý koncert festivalu Za poklady Broumovska míří do Vižňova

Na koncertu, který bude nahrávat Český Rozhlas Vltava, vystoupí ensemble Castelkorn ve složení Josef Žák - housle, Anastasia Baraviera - violoncello, Felipe Guerra - cembalo/varhanní pozitiv a Victorien Disse - teorba/kytara.

Castelkorn je instrumentálním uskupením. Vychází z repertoáru Kroměřížských archivů, ve kterých se ukrývá množství skladeb z období baroka jak v Čechách a na Moravě, tak především z velkých kulturních center střední Evropy se silnou vazbou na Itálii.

„Ze sbírky Kroměřížského archivu vybrali účinkující skladby pro housle a basso continuo, především duchovní hudbu. V programu zazní i hudba světská, až nevážná. Francouzský soubor trávil minulý rok ve Vižňově léto, kdy natočil v místním kostele patřícím do broumovské skupiny kostelů své profilové CD Lamentevole, symbolicky se tak v rámci festivalu vrací do našeho regionu. Má zároveň i podtrhnout obrovský kulturní význam broumovských kostelů i jejich současný stav a nutnost jejich zachování,“ uvedla k programu osmého koncertu ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků