Hlavní obsah
Práce na D2 před Brnem se zdají být nekonečné Foto: Jiří Smutný

Rekonstrukční práce na dálnici D2 před Brnem jsou stále v plném proudu. Řidiči používající tuto komunikaci denně si na ztížené podmínky již zvykli a se zpožděním z důvodu obtížné průjezdnosti počítají. Překvapit je může jen to, že zatímco jeden den je uzavřen levý jízdní pruh, druhý den zase pravý.

Práce na D2 před Brnem se zdají být nekonečné Foto: Jiří Smutný
Oprava dálnice D2 před Brnem pokračuje

Dálnice D2 je v posledních kilometrech před Brnem částečně uzavřena z důvodu provádění stavby „Oprava AB a CB vozovky D2 km 0,400 - 3,200“. Ve směru na Brno je uzavřen od km 3,455 levý jízdní pruh a doprava je svedena do pravého jízdního pruhu. Od km 0,760 do km 0,420 je uzavřen pravý jízdní pruh a doprava je svedena do levého jízdního pruhu.

Faktem je, že práce úspěšně pokračují a výsledky jsou vidět. Na druhé straně je ale současná situace důkazem toho, že jeden jízdní pruh množství vozidel nestačí pojmout. Před místem uzavření jednoho ze dvou jízdních pruhů se zejména v dopravní špičce tvoří zácpy a dlouhé kolony. A stát na dálnici v takovém vedru, jaké u nás v posledních dnech panuje, není rozhodně nic příjemného. Práce ve zmíněné části D2 by měly skončit ve čtvrtek 30. června 2016 ve 23.59 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků