Hlavní obsah
Ořezy stromů Foto: TS a.s.

Omlazování stromů ve Frýdku-Místku je v plném proudu

Zaměstnanci technických služeb, kteří mají mimo jiné na starost péči o zeleň ve městě, v těchto dnech věnují zvýšenou pozornost vzrostlým stromům. Nyní je vhodná doba na jejich ošetření a omlazení prostřednictvím ořezů, které budou realizovány až do konce září.

Ořezy stromů Foto: TS a.s.
Omlazování stromů ve Frýdku-Místku je v plném proudu

„Požadavky na ořezy stromů dávají technickým službám pracovníci odboru životního prostředí, a to na základě vizuálních kontrol stromů nebo oprávněných žádostí občanů, kterým větvě zasahují do oken, balkónu nebo fasády domu. Nalomené, zlomené nebo popadané větve po silném větru nebo deštích mohou občané hlásit technickým službám přímo, a to nejlépe prostřednictvím formuláře (http://www.tsfm.cz/hlaseni-poruch/), který mají na svých webových stránkách,“ řekl primátor Michal Pobucký.

„Stromy ořezáváme v průběhu vegetačního období, kdy je vhodná doba pro tyto práce. Začali jsme již v červnu. Tato údržba se dělá zejména z důvodu zvýšení celkové vitality a zdravotního stavu stromů, zajištění provozní bezpečnosti stromů, zajištění podchozích a podjezdných profilů komunikací a vyřešení některých oprávněných požadavků zdejších občanů. V současnosti pracujeme na celém území města. Při řezech ve výškách využíváme montážní plošiny s dosahem 14 a 22 metrů,“ uvedl předseda představenstva Jaromír Kohut.

Po řezech následuje úklid větví, které jsou štěpkovány. Vzniklou štěpku technické služby dále používají, a to k zamulčovaní výsadeb a keřových skupin na plochách města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků