Hlavní obsah
Diváci po skončení filmu diskutují o osvojení dětí Foto: Archiv CPNRP Litoměřice

O adopci zblízka aneb Jak vypadá konkurz na rodiče

Poslední březnovou středu měli zájemci o nevšední filmový zážitek možnost shlédnout film režisérky Alice Nellis Adopce – konkurz na rodiče, který byl promítán v prostorách kavárny teplického Zahradního domu.

Diváci po skončení filmu diskutují o osvojení dětí Foto: Archiv CPNRP Litoměřice
O adopci zblízka aneb Jak vypadá konkurz na rodiče

Během výjimečného filmu byl divák ponořen do procesu osvojení dítěte od rozhodnutí rodičů pro osvojení až do přijetí dítěte novou rodinou. Promítání se uskutečnilo v rámci projektu pomoci osvojitelským (adoptivním) rodinám, kterého se ujalo litoměřické Centrum pro náhradní rodinnou péči.

„Promítání takto ryze tematického filmu je skvělým důvodem k setkávání rodin, párů i jednotlivců, což je naším hlavním cílem. Naše vize je taková, že v každém regionu nabídneme možnost se zúčastnit obdobného filmového odpoledne či večera. Po skončení filmu následuje diskuze a prostor k odpovědím na možné všetečné otázky týkající se osvojení. Jelikož jsem sama osvojitelka, velice dobře si uvědomuji, že mít možnost probrat své starosti s někým, kdo má obdobnou zkušenost, je skutečně důležité," představila podrobnosti koordinátorka programů pro osvojitele Charlotta Kočí.

Při akcích pořádaných Centrem organizátoři vytvářejí pro rodiče i jejich děti skutečně příznivé prostředí. Za tím účelem bývá také zajišťováno hlídání dětí, aby rodiče měli jistotu, že je o jejich ratolesti dobře postaráno. Výjimkou jsou samozřejmě večerní hodiny.  

Tuto nadstandardní službu zmínila ředitelka Centra Margita Šantavá: „Je to model, který jsme přejali z našich ostatních akcí. Jestliže potřebujete s rodiči v klidu pracovat, je hlídání ratolestí jedním ze základních prvků úspěchu. Doufáme, že se nám podaří oslovovat stále větší množství osvojitelských rodin, a tím získáme možnost jim nabízet podporu a pomoc."

O tom, v jakém regionu proběhne další setkání, promítání filmu nebo další akce pořádané Centrem, mohou zájemci získat informace na webových stránkách – www.cpnrp.cz nebo na facebooku Centra pro náhradní rodinnou péči.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků