Hlavní obsah
Dřevěná věž ve Schwarzwaldu Foto: archiv Die Erlebnis Akademie

Novou stezku v korunách stromů otevírají ve Schwarzwaldu

Zážitkové stezky v korunách stromů s vyhlídkovými věžemi slaví další přírůstek. První a nejdelší byla otevřena v roce 2009 u městečka Neuschönau v Bavorském lese. Na českém území je podobná vyhlídka u Lipenské přehrady. V pátek 19. září se návštěvníci rozhlédnou z další věže - tentokrát v Bad Wilbadu ve Schwarzwaldu.

Dřevěná věž ve Schwarzwaldu Foto: archiv Die Erlebnis Akademie
Novou stezku v korunách stromů otevírají ve Schwarzwaldu

Bavorská eifelovka je největší

První věž stojí již pět let na bavorské straně Šumavy. Říká se jí bavorská eifelovka, je 1300 metrů dlouhá a končí 44metrovou dřevěnou věží. Nejlepší přístup k ní z ČR je přes Železnou Rudu.

Pod vrcholkem Luzného, na úpatí hor vyčuhuje z lesních velikánů obří dřevěná konstrukce. Monumentální věž s nádherným výhledem postavili vedle velkého lesního výběhu zvěře, uvidíte tu bizony, vlky, medvědy, rysy, vysokou, dravé ptáky… Je tu 16 obor a voliér se 36 druhy zvěře.

Všechny stezky jsou koncipovány jako chodníky v úrovni nebo nad korunami stromů, návštěvník na bezbariérové trase prochází po didaktické cestě s řadou panelů až na vrchol věže. Bavorská má podobu ragbyového míče, u paty stojí informační centrum Hanse Eisemanna.

Hranatá krasavice

Na rozdíl od německé oblé, je ta naše hranatá, robustní, bytelně rozkročená na kopci nad Lipenskou přehradou.

Otevřena v roce 2012, podle ředitele společnosti Stezka korunami stromů Lipno Filipa Pekárka má „lepší rozhled, bavorská vede více mezi stromy, výhled je až z rozhledny. U nás vidíte kolem sebe již při chůzi po chodníku, na rozdíl od bavorské věže jsou zážitkové prvky, lana a pohyblivé chodníčky vysunuty mimo stezku. Dolů se můžete dostat klasicky po chodníku, nebo dvěma tobogany. Už na začátku provozu nás překvapil zájem, prohlídky jsou i noční, nedávno na vrcholu hrála Jihočeská filharmonie, byl to neskutečný zážitek. Dalo by se říci, že hudba vplynula do přírody a přelévala se nad hladinou Lipna i okolními lesy,“ informoval Pekárek.

Orlí hnízdo na Rujáně

Minulý rok otevřela společnost Die Erlebnis Akademie další objekt, tentokrát na Rujáně. Stojí u města Binz, chodník je dlouhý 1250 metrů. Stezka v korunách stromů s interaktivní výstavou a gastronomií je novou atrakcí na ostrově v Baltském moři.

„Na vrchol čtyřicet metrů vysoké věže v podobě orlího hnízda se stoupá nad vrcholky starých buků. Plochý ostrov Rujána máte jako na dlani, při troše štěstí uvidíte i mořského orla,” dodal Pekárek

Schwarzwaldský koš

Poslední rozhledna vypadá jako velký dřevěný koš. Stezka k 40 metrů vysoké věži je 1250 metrů dlouhá, jde se ve výši zhruba 20 metrů. Při dobré viditelnosti lze zahlédnout i Alpy ve Švýcarsku.

Schwarzwald, česky Černý les, je zalesněné pohoří v jihozápadním Německu, ve spolkovém státě Bádensko-Württembersko. Pramení zde Dunaj. Nejvyšší horou je Feldberg (1493 metrů). Známé jsou kukačkové hodiny, které se tu stále vyrábějí, proslulé švarcvaldky.

Další informace:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků