Hlavní obsah
Ostrava 16.7.2018 Slib strážníku na Magistrátu města Ostravy Foto: Josef Zajíc

V pondělí 16. července ve 14 hodin složili noví strážníci Městské policie Ostrava slib do rukou primátora.

Ostrava 16.7.2018 Slib strážníku na Magistrátu města Ostravy Foto: Josef Zajíc
Noví ostravští strážníci složili slib

Po příchodu primátora města Ostravy Tomáše Macury přečetl ředitel Městské policie Ostrava (MPO) Zdeněk Harazim text slibu strážníků, kteří jednohlasně odpověděli: "Tak slibujeme!"

Ředitel MPO postupně představil jedenáct strážníků, z nichž čtyři byly ženy. Slibem všichni zúčastnění završili tříměsíční kurz, během kterého si osvojili právní normy pro výkon zodpovědného povolání, prošli výcvikem ve střelbě, sebeobraně a absolvovali taktickou přípravu.

Primátor Tomáš Macura slibujícím pogratuloval a poděkoval jim k úspěšnému završení kurzu. Konstatoval, že Městská policie Ostrava patří k nejlepším obecním policiím v České republice. Slibující strážníky povzbudil a potvrdil, že statutární město Ostrava bude nadále tvořit co nejlepší podmínky pro práci MPO, a to především v terénu.

„S těmi, kteří dnes složili slib, jsme spokojeni. Je nutné konstatovat, že do kurzu nastoupilo 22 zájemců a dnes zde stálo pouze jedenáct. Nejčastěji právě frekventanti odcházejí v průběhu kurzu. Pravděpodobně nezvládají učení, náročné zákony, psychologické testy. Pro mnohé jsou náročné fyzické testy. K 1. záři chystáme další kurz. Již nyní je vybráno 14 čekatelů a předpokládáme, že jich do zahájení kurzu přibude dalších osm. K dnešnímu dni máme ještě 72 volných míst,” vysvětlil ředitel Městské policie Ostrava Zdeněk Harazim. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků