Hlavní obsah
Každý rok pomůže personál šumperské nemocnice na svět téměř tisícovce dětí. Foto: Milan Jeřábek, archiv Nemocnice Šumperk

Nové přístroje přinesly do šumperské porodnice větší bezpečí

Šumperská nemocnice investovala do své porodnice další tři milióny korun. Po rekonstrukci porodního sálu směřovaly tentokrát peníze do nákupu nových operačních světel, kardiotokografů nebo ultrazvuku. Nová přístrojová technologie přinese větší bezpečí rodičkám i jejich budoucím potomkům.

Každý rok pomůže personál šumperské nemocnice na svět téměř tisícovce dětí. Foto: Milan Jeřábek, archiv Nemocnice Šumperk
Nové přístroje přinesly do šumperské porodnice větší bezpečí

„Naše porodní sály jsou vybaveny novými operačními světly, které zajišťují kvalitnější osvětlení při ošetřování porodních poranění. Nová světla mají oproti těm starým nejen vyšší svítivost, ale díky LED technologii jsou také mnohem úspornější a i pro personál je jejich používání komfortnější,“ informoval primář porodnicko-gynekologického oddělení MUDr. Harald Čadílek.

Kromě operačních světel zakoupila nemocnice do porodnice dva nové kardiotokografické přístroje pro monitorování plodů. Soubor přístrojových novinek pak doplnil nový ultrazvukový přístroj. „Jde o přístroj nejvyšší třídy, díky kterému můžeme budoucím maminkám nabídnout prvotrimestrální screening, kvůli kterému musely ještě donedávna cestovat do Olomouce,“ uvedl Harald Čadílek s tím, že na přístrojovém vybavení porodnice se v posledním roce rozhodně nešetřilo.

Nemocnice v loňském roce také zrekonstruovala svůj porodní sál. Kromě kompletně zrekonstruované koupelny v ní mají budoucí maminky k dispozici i velkou relaxační vanu, ve které mohou během porodu odpočívat a ulevit si od bolesti.

Do šumperské porodnice přijíždí nejčastěji budoucí maminky z šumperského, zábřežského či vzdálenějšího ústeckoorlického regionu. A s příchodem primáře Haralda Čadílka se objevují stále častěji i maminky, které pochází například ze Svitavska a rozhodly se porodit právě v šumperské nemocnici.

Zdejší porodnice umožňuje nepřetržitý kontakt matky s dítětem, podporuje poporodní bonding a mimo jiné nabízí možnost sestavení porodního plánu. Bezplatná účast tatínka, nebo jiné blízké osoby, je pro porodnici samozřejmostí, stejně jako moderní formy analgezie. Nemocnice také předloni zrušila poplatek za podání epidurální analgezie.

Porodnické oddělení má celkem tři porodní sály. Kromě porodního lůžka v něm maminky najdou řadu úlevových pomůcek, jakými jsou ribstole, rehabilitační míč nebo porodní vak. Nechybí ani CD s přehrávačem nebo aromalampa. Oddělení nabízí také cvičení a plavání pro budoucí maminky a také speciální přednášky pro nastávající rodiče. Nemocnice je zároveň nositelem prestižního titulu Baby Friendly Hospital. Porodnice disponuje celkem 22 lůžky a čtyřmi nadstandardními pokoji. Kromě moderního zázemí nabízí například i bezplatné připojení k internetu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků