Nočními Komenského sady v Ostravě běželo 1264 závodníků

Zájemci o noční běh s čelovkami se sešli v sobotu 22. dubna na Masarykově náměstí v Ostravě, aby absolvovali NN Night Run - noční běh Ostravou. Přálo počasí, nesněžilo, nepršelo. Přihlášení závodníci absolvovali běh na 5 a 10 kilometrů.

Ostrava 23.4.2017 NN NIGH RUN Ostrava. Na startu 5 km.

Masarykovo náměstí v Ostravě se začalo zájemci o běh zaplňovat po 15. hodině odpolední. V té době to s počasím nevypadalo nějak slavně, ale později se vyčasilo a bylo příjemně. Nálada stoupala.

Pořadatelé závodníkům kromě, zajímavého doprovodného programu, připravili také úschovnu osobních věcí. Kromě zážitkových nočních běhů organizátoři připravili Run na 3 km a Family Run i běh pro děti.

Na pódium patnáct minut před startem běhu na 5 km nastoupili sportovní instruktoři Jatomi fitness. Ti řádně rozcvičili a zahřáli 457 běžců a běžkyň, kteří se vydali na pětikilometrový okruh parkem po pravém břehu řeky Ostravice. AVON běh odstartovala Petra Bernfeldová, starostka městské obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

První v cíli se objevil Miroslav Burian z CEPro Teamu, který trať zaběhl za 18:26.56. Nejrychlejší žena Lenka Švabíková ze stejného týmu do cíle doběhla za 20:13.08.

„Jsem nadšená. Bylo to úžasné, skvělé, nejlepší. Tady v Ostravě jsem podruhé a obhájila jsem vítězství. V atletice se připravuji na překážkový běh na 3 kilometry a také na běhy do schodů. Běhám za USK Praha,” sdělila po doběhu vítězka.

Výsledky nejlepších bez ohledu na věkové kategorie - 5 km:

Ženy: 1. Lenka Švabíková, CEPro Team 20:13.08, 2. Hana Vantuchová, Brušperk  22:10,42, 3. Karolina Vinterová, Držovice 22:27,67.

Muži: 1. Miroslav Burian, CEPro Team 18:26,56, 2. Michal Poláček, Valašské Meziříčí 19:04,63, 3. Michal Dočkal, Rýmařov 19:10,70.

Prostor závodů zahalila tma. Jen veřejné osvětlení pomohlo závodníkům orientovat se. Sešli se opět před pódiem, kde 415 aktivních běžců na desítku rozcvičili instruktoři z Colliery CrossFit. Trať byla již náročnější a prohřátí organismu bylo nutností. Závodníci byli připraveni na dva pětikilometrové okruhy.

Z mužů kategorii vyhrál Karel Ketner z Salomonrun.cz v čase 43:27,41. První žena Ivana Zbořilová z BK SAK Karviná zvládla trať za 46:27,14 a byla se svým výkonem i počasím spokojena.

„Night Run jsem běžela v loňském roce, to jsem byla třetí. Chladné počasí mi vyhovuje. Běžela jsem v krátkém tričku, krátkých kalhotách. Prostě pohoda. Moje taktika? Vyběhnout co nejrychleji, abych v parku na nábřeží, kde byla tma, nemusela předbíhat pomalejší běžce,” sdělila své pocity z běhu Ivana Zbořilová.

Výsledky nejlepších bez ohledu na věkové kategorie - 10 km:

Ženy: Ivana Zbořilová, BK SAK Karviná 43:27.14, 2. Hana Vantuchová, Brušperk 46:38,28, 3. Veronika Martínková, Ostrava 46:43,99.

Muži: 1. Karel Ketner, Salomonrun/SSK Vítkovice 37:18,60, 2. Vojtěch Bárta, SSK Vítkovice 37:23,14, 3. Richard Bednář, Night Run team 38:44,44.