Hlavní obsah
... a na závěr nemůže chybět pořádná fotka Foto: Aleš Plevka

Nevšední den s českou reprezentantkou v beachvolejbalu Kristýnou Kolocovou prožili habartovští žáci

Díky splnění podmínek Sazka olympijského víceboje během loňského školního roku a následnému štěstí při losování z mnoha škol z celé České republiky se mohli žáci habartovské ZŠ těšit na den strávený s českou sportovní hvězdou.

... a na závěr nemůže chybět pořádná fotka Foto: Aleš Plevka
Nevšední den s českou reprezentantkou v beachvolejbalu Kristýnou Kolocovou prožili habartovští žáci

Před několika týdny bylo sděleno, že do Habartova v úterý 17. října zavítá plážová volejbalistka, někdejší členka populární dvojice "Kiki a Maki" Kristýna Hoidarová Kolocová, která se aktuálně honosí titulem vicemistryně Evropy, který před několika měsíci vybojovala spolu s Michalou Kvapilovou v lotyšské Jurmale.

V historii habartovské školy se jednalo o vskutku ojedinělou událost, a tak se na ni žáci i učitelé patřičně připravili. Dětem se dostalo informací o beachvolejbalu i samotné sportovkyni, pečlivě byla vybrána a sestavena sportovní družstva a asistentky vyrobily pro sportovce jmenovky. Pak již nezbývalo ni jiného než se přimluvit za pěkné počasí, neboť prostory tělocvičny by neumožnily přítomnost všech žáků školy, kteří by tak o toto příjemné setkání bohužel přišli.

Prosba byla nakonec vyslyšena a organizátoři mohli celé sportovní dopoledne přesunout na hřiště s umělým povrchem, které se nachází ve venkovním sportovním areálu. Realizační tým z Prahy dorazil včas a hned se pustil do příprav. Prostor bylo nutné náležitě vyzdobit a také se chystalo pět soutěžních stanovišť.

V deset se k hřišti přiblížily i první zástupy sportovců, kteří byli následně oděni do barevných rozlišováků a opatřeni jmenovkami, aby se realizačnímu týmu Sazka olympijského víceboje ulehčila komunikace s dětmi.

Na pořad dne přišlo krátké oficiální zahájení, kdy pár slov přednesl ředitel školy Mgr. Václav Riedl, poté i starosta města Habartova Ing. Petr Janura a garantka celého víceboje na ZŠ Mgr. Martina Trnková. Největšího aplausu se však samozřejmě dočkala sympatická volejbalistka, která hned v úvodu ochotně odpověděla na několik otázek, které jí děti položily.

Poté následovalo krátké rozcvičení a pak se již týmy odebraly na jednotlivá stanoviště, kde na ně až na jedinou výjimku, kdy museli žáci prokázat zručnost při vázání uzlu, čekaly především nejrůznější disciplíny testující jejich schopnost rychlosti, odrazu, skoku či celkové koordinace pohybu. Výsledky všech čtrnácti členů družstva se sčítaly dohromady.

Počasí přálo, a tak bezvadný den si užívala celá škola, ať již při sportování či při hlasitém fandění, které se rozléhalo do široka a daleka. Krátce po dvanácté bylo dobojováno.

Dobu do sečtení a vyhlášení výsledků vyplnilo kouzelnické číslo s kruhy a provazem, které dětem nešlo na rozum a neustále to, co viděly, komentovaly slovem "Cože?!".

Nastala chvíle, kdy došlo na odhalení nejúspěšnějšího týmu. Stal se jím ten oranžový, ale to není podstatné. Drobnost na památku si díky sponzorům projektu odnesli všichni aktivní účastníci.

Všichni zájemci, a bylo jich okolo tří set, spořádaně vystáli frontu, aby získali vlastnoručně podepsanou fotografii Kristýny Kolocové, která všechny podpisy doprovázela milým úsměvem.

Dnešní den se zkrátka po všech stránkách vydařil, žáci byli nadšeni a poděkování tak patří celému realizačnímu týmu Sazka olympijského víceboje v čele s milou plážovou volejbalistkou Kristýnou Hoidarovou Kolocovou. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků