Hlavní obsah
V rámci dalšího dílu světoznámé akce PechaKucha Night se 1. března ve Štruncových sadech představí řada architektů, designérů i grafiků. Foto: Lukáš Fuchman

Netradiční umělci se představí v jedinečných prostorách plzeňské sokolovny

Jeden z nejkrásnějších společenských sálů v Plzni opět ožije a stane se místem setkání originálních a inspirativních tvůrců.

V rámci dalšího dílu světoznámé akce PechaKucha Night se 1. března ve Štruncových sadech představí řada architektů, designérů i grafiků. Foto: Lukáš Fuchman
Netradiční umělci se představí v jedinečných prostorách plzeňské sokolovny

V rámci dalšího dílu světoznámé akce PechaKucha Night se 1. března od 20.20 hodin v sokolovně ve Štruncových sadech představí nejen aktivistická skupina Ztohoven známá svými kontroverzními projekty, ale také mnoho dalších architektů, designérů či grafiků. 

"Cílem PechaKucha Night Plzeň je probudit místa, která kdysi bývala součástí běžného života Plzeňanů, ale postupně se ocitla na okraji veřejného zájmu. Sokolovna ve Štruncových sadech byla pro historii města velice důležitá, nyní je však kvůli své poloze odříznuta od centra dění," uvedl hlavní organizátor Jakub Mareš.

V průběhu večera vystoupí deset zajímavých tvůrců a uměleckých skupin z celé republiky, kteří prostřednictvím prezentací ve formátu 20 x 20 představí svou tvorbu, nápady a plány.

Jedním z vystupujících bude Matěj Petránek, autor projektu Prazelenina. Zabývá se tzv. urban gardeningem, tedy pěstováním potravin přímo ve městě tak, jak je to obvyklé v mnoha světových metropolích.

Jako další vystoupí Koncern Design Studio, které se orientuje na průmyslový design. Je držitelem několika prestižních ocenění a vystavuje své produkty po celém světě.

Bizarní designéři Kabinet naopak odhalí svou jedinečnou sbírku kuriozit, šperků a doplňků.

Svérázní umělci Matěj a Filip Smetanovi se dotknou poněkud jiného tématu, jelikož Matěj se zabývá instalacemi, komiksem a videem, zatímco Filip vytváří plastiky.

A samozřejmě již zmiňovaná aktivistická skupina Ztohoven, která se do povědomí veřejnosti dostala především fingovaným výbuchem ve vysílání ČT či zveřejněním telefonních čísel českých politiků.

"Symbol sokolovny se bude prolínat celým večerem, takže součástí bude nejen stylový bar, ale také klasické předcvičení sokolů," doplnila k programu organizátorka Jitka Jirásková.

Po skončení všech prezentací bude následovat afterparty. Vstupenky bude možné zakoupit těsně před začátkem akce v budově sokolovny ve Štruncových sadech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků