Hlavní obsah
Nemocnice Vítkov modernizuje vybavení i přístroje. Foto: archiv nemocnice

Nemocnice Vítkov modernizuje vybavení i přístroje

Nový ultrazvukový přístroj, nová multifunkční centrifuga pro laboratoře, ale i nová polohovací lůžka, matrace, či další přístroje. To jsou novinky, kterých se v posledních měsících dočkali pacienti Nemocnice Vítkov.

Nemocnice Vítkov modernizuje vybavení i přístroje. Foto: archiv nemocnice
Nemocnice Vítkov modernizuje vybavení i přístroje

V rámci zkvalitňování služeb prochází nemocnice modernizací interiérového vybavení i přístrojů, které umožní ambulantním i hospitalizovaným pacientům pohodlnější i modernější léčbu.

Nejčerstvější novinkou v nemocnici je aktuálně nový ultrazvukový přístroj Aloka s příslušenstvím v celkové hodnotě přes půl milionu korun, který poslouží všem pacientům interní ambulance nemocnice. Tento ultrazvukový přístroj vyniká prvotřídní kvalitou a minimální poruchovostí, špičkovou technologií a vysokým výkonem s minimální spotřebou elektrické energie.

„Nový ultrazvuk poslouží všem ambulantním pacientům, kteří k nám přijdou s obtížemi,“ říká Milada Kocianová, sociální sestra Nemocnice Vítkov. Nové vybavení pak získala i laboratoř, a to konkrétně multifunkční chlazenou centrifugu v ceně 140 tisíc korun.

Toto moderní zařízení splňuje nejnáročnější požadavky kladené na laboratorní centrifugy v oblasti zdravotnictví, je vybaveno membránovou klávesnicí s přehledný LCD displejem a s možností volby zobrazování a programování.

Investice ale putovaly i na lůžková oddělení. V léčebně dlouhodobě nemocných od tohoto měsíce komunikují pacienti se zdravotními sestrami pomocí nového dorozumívacího zařízení, kterým jsou vybaveny všechny pokoje pacientů a také sesterna. Postupně také dochází k výměně podlahové krytiny na celém oddělení.

V minulém roce navíc nemocnice investovala do nákupu nového nábytku, mobilizačních prostředků a moderních polohovacích lůžek včetně zdravotních matrací.

„Nová lůžka ocení jak naši pacienti, kterým lůžka nabídnou větší pohodlí a komfort, tak i všichni zdravotníci, kterým lůžka usnadní manipulaci a polohování zejména imobilních a špatně mobilních pacientů,“ vysvětluje Milada Kocianová, sociální sestra Nemocnice Vítkov.

Nemocnice Vítkov je součástí novojičínské nemocnice a poskytuje zdravotní péči v oborech rehabilitace, interního lékařství, radiologie a zobrazovacích metod, klinické biochemie a hematologie a péče o dlouhodobě nemocné pacienty.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků