Náchod válí a vyhoupl se do čela dorostenecké korfbalové extraligy

Novinky, Jan Pařík

Poslední vystoupení jim vycházejí na jedničku. Náchodští dorostenci vyhráli poslední čtyři duely v řadě, naposledy se radovali dvakrát v neděli v Havířově a díky tomu si vypracovali mírný náskok v čele České dorostenecké korfbalové extraligy.

Náchod (vpravo) podruhé v řadě porazil dorost Šenova (vlevo)

Aktuálně je po dohrávce pátého kola dělí od druhého Šenova tři body, třetí Prostějov ztrácí už čtyři, má však jeden zápas k dobru.

Náchodští neměli na hostitelské palubovce Šenova v obou zápasech větší problém. To, že si lehce poradí s posledním Novým Lískovcem, se dalo čekat, v souboji s domácím týmem se však přece jen čekalo o něco větší drama.

Šenovští korfbalisté sice s Náchodem sehráli povedenější utkání než před týdnem, kdy padli 10:19, jenže i tak to na soupeře po prohře 17:26 nestačilo. Domácí celek zradila především obrana, s obdrženými 26 koši se vyhrává hodně špatně. Na straně Šenova se projevila i absence klíčových hráčů, když z různých důvodů chyběli Kristýna Holubčíková a hostující Jan Toufar ze Znojma.

Jakub Holubčík (hráč, Šenov): „S Náchodem jsme týden po sobě sehráli rozdílné zápasy. V prvním utkání nám to nešlo, teď to bylo o poznání lepší, jenže jsme selhali v obraně. Útok z naší strany špatný nebyl. Máme pár nezkušených hráčů, kteří si ještě v obraně neví tolik rady. Navíc chyběli hráči, třeba sestra absolvovala den před tím čtyřiadvacetihodinový závod na Lysou Horu, takže by zápasy nezvládla. Boj o první čtyřku bude ještě tuhý. Musíme zapnout a snažit se být na každý zápas v co nejsilnější sestavě.“

Šenov KC-ZŠ U19 - SK Plhov Náchod U19 17:26

Poločas: 6:13. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Roman Musialek. Nejlepší střelci: Holubčík Jakub 4, Vlček David 3, Škrobová Tereza 3 - Nováková Klárka 5, Martinec Mikuláš 4, Novotný Jakub 4, Štěpař Václav 4, Štěpánová Pavlína 4.

Brno KK Nový Lískovec U19 - SK Plhov Náchod U19 6:22

Poločas: 5:17. Rozhodčí: Roman Musialek, Jiří Šuhaj. Nejlepší střelci: Leznar Adam 4, Bašta Karel 1, Kubů Nela 1 - Novotný Jakub 7, Štěpánová Pavlína 5, Nováková Michaela 4.

Šenov KC-ZŠ U19 - Brno KK Nový Lískovec U19 20:7

Poločas: 11:2. Rozhodčí: Jiří Šuhaj, Roman Musialek. Nejlepší střelci: Hák Michael 5, Macková Lenka 5, Vernarská Vendula 4, Škrobová Tereza 4 - Leznar Adam 3, Tolar Aleš 2, Bašta Karel 1, Cupáková Magdaléna 1.