Hlavní obsah
Foto z místa nehody. Foto: HZS Zlínského kraje

Na Uherskohradišťsku zahynul po srážce s osobním autem motorkář

Uherské Hradiště – Krátce před osmnáctou hodinou v pátek 27. července zahynul při srážce s osobním automobilem u Vlčnova na Uherskohradišťsku řidič motocyklu.

Foto z místa nehody. Foto: HZS Zlínského kraje
Na Uherskohradišťsku zahynul po srážce s osobním autem motorkář

„Osmadvacetiletý řidič osobního automobilu jel od Hluku směrem na Vlčnov. V místě, kde je plná čára, začal předjíždět před ním jedoucí traktor a v protisměru se střetl s motorkářem. Mladý motocyklista ze Slovenska utrpěl tak vážná zranění, že jim na místě podlehl. Řidič osobního vozidla utrpěl lehké zranění. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, která vyšla negativní,“ informovala policejní mluvčí Milena Šabatová s tím, že byla nařízena soudní pitva. Silnice byla v místě nehody uzavřena téměř tři hodiny.

Povinnost likvidovat následky tragické události převzali hasiči, kteří zjistili, že po srážce letěl motorkář vzduchem několik metrů a skončil mimo silnici na poli s velmi těžkým zraněním.

"Ihned u něj začali provádět předlékařkou pomoc. O chvíli později do místa nehody přijeli záchranáři, kteří si zraněného převzali do své péče. Zranění však byla natolik vážná, že lékař o chvíli později stanovil úmrtí,“ sdělila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

V letošním roce se jedná o třetí smrtelnou dopravní nehodu v okrese Uherské Hradiště.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků